نظارت شهرداری بر روزبازارها تشدید می‌شود
نظارت شهرداری بر روزبازارها تشدید می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری قم از افزایش نظارت بر روزبازارها برای رعایت حداکثری شیوه نامه‌های بهداشتی خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید امیر سامع در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با ارائه گزارشی از وضعیت روزبازارهای قم اظهار کرد: ساماندهی روزبازارها و فروشندگان محلی در قم بویژه در حوزه زیرساختی و نظم دهی به فعالیت آنان از دو سال پیش آغاز شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم افزود: بررسی‌ها در آن مقطع نشان داد که ۱۳ روزبازار در قم وجود دارد که سابقه فعالیت برخی از آنان به ۲۳ سال قبل بر می‌گردد.

سامع اضافه کرد: از این تعداد روزبازار، دو مورد تعطیل شد و انتقال ۵ مورد دیگر نیز در دستور کار قرار گرفت و به وقوع پیوست.

وی همچنین بیان کرد: معضلات قبلی روزبازارها بویژه در نظم ساختاری و زیرساختی به کلی مرتفع شده، اما در عین حال باید اذعان داشت که برخی از روزبازارهای قم همچنان به تغییر وضعیت به حالت مطلوب‌تر نیاز دارند که روزبازارهای تهرانی مقدم، جمهوری و کلهری از آن جمله است.

معاون خدمات شهری شهرداری قم در ادامه یادآور شد: از اسفندماه سال قبل و همزمان با آغاز شیوع بیماری کرونا، بحث ضرورت نظارت بیشتر بر فعالیت روزبازارها باز هم مورد توجه ویژه قرار گرفت و مقرر شد تا ساعت کاری و تعداد این روزبازارها محدود شود.

سامع افزود: همچنین برای افراد فعال در این اماکن، کارت تردد صادر شد تا امکان نظارت بهتر و بیشتر وجود داشته باشد.

انتهای پیام/د