برخی آقایان نمی‌خواستند ایران اولین تولیدکننده واکسن کرونا در دنیا باشد
برخی آقایان نمی‌خواستند ایران اولین تولیدکننده واکسن کرونا در دنیا باشد

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: واکسن ایرانی بر اساس مکاتبات رسمی موجود می‌توانست از مهر ماه سال جاری وارد فاز انسانی خود شود، در حالی که برخی آقایان، این مسئله را تا امروز معطّل نگاه داشتند تا اولین تولیدکننده واکسن در دنیا نباشیم.

 

به گزارش ، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی که در مسجد سلمان فارسی قم و در همایش طرح ملی شکایت از رئیس جمهور با عنوان «شکایت جمهور» سخن می‌گفت با اشاره به وقایع صدر اسلام خاطر نشان کرد: در آن مقطع تاریخی، حضرت زهرا (س) مجبور شدند برای اتمام حجت تاریخ به میدان بیایند تا ولیّ خدا تنها نمانَد.
وی با گریزی به کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» رهبر معظم انقلاب اسلامی و اشاره به خواص اهل حق و خواص اهل باطل یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر و همچنین تولّی و تبرّی از آن جهت از واجبات دینی قرار داده شده است تا اهل خدا بتوانند میدان دار جامعه باشند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، تحریف را ناشی از سکوت خواص اهل حق خواند و گفت: حقیقت انقلاب اسلامی، حقیقت مندرج در مکتب حضرت روح الله (ره) است و مقام معظم رهبری نیز همواره به پاسداری از این مکتب فرمان داده و سفارش کرده اند.
وی افزود: مکتب امام (ره) به دنبال آن بوده و هست که توده های مردم به عنوان میدان داران جامعه شناخته شوند تا خواص عملا به انحراف کشیده نشوند.
قاضی زاده هاشمی در ادامه به جریان تزویر و نفوذ از سوی برخی آقایان از ابتدای انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: این جریان چنین بیان می کند که روزیِ ما دست دشمنان خداست، لذا تلاش این جریان بر آن بوده تا با وعده های دروغ و عمل نکردن به این وعده ها، معیشت مردم را برای کنترل سیاسی آنان به گروگان بگیرد.
وی اضافه کرد: این جریان نفوذی، طرفداران رابطه با آمریکا هستند و کوشش می‌کنند تا با ایجاد نوعی هماهنگی در داخل و خارج از کشور، مسئله‌ای را دامن زده و در عین حال، خود را قهرمان حل آن مسئله جا بزنند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر این که ابلاغ سیاست های کشور بر اساس قانون اساسی تنها در اختیار یک نفر است خاطر نشان کرد: باید پرسید چرا امور ما معطّل مانده و به نتیجه نرسیده ایم؟
وی ادامه داد: این جریان تزویر و نفوذ به دنبال آن است تا به نتیجه نرسیدن کشور در برخی امور را به نام عدم توانایی دین و اسلام در اداره امور جامعه معرفی کند، در حالی که باید پرسید کجا به دستورالعمل های صادره از سوی حضرت آقا عمل کرده ایم که موفق نبوده باشیم؟
قاضی زاده هاشمی همچنین به موضوع تولید واکسن ایرانی توجه داد و گفت: واکسن ایرانی بر اساس مکاتبات رسمی موجود می‌توانست از مهر ماه سال جاری وارد فاز انسانی خود شود، در حالی که برخی آقایان، این مسئله را تا امروز معطّل نگاه داشتند تا هم اولین تولیدکننده واکسن در دنیا نباشیم و هم این که حفظ جان مردم در نیاز کشور به خارج از مرزها دانسته شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در عین حال گفت: همه مسؤولان کشور باید در برابر تصمیمات خود پاسخگو باشند، ضمن آن که مبنای کارشناسی تصمیمات آن ها مانند اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی یا ۳ هزار تومان کردن نرخ بنزین باید مشخص و شفاف باشد.
وی مطالبه گری امروز مردم و شکایت آنان از برخی مسؤولان را بر اساس قانون، امری مقدس عنوان کرد و ادامه داد: رفتار امروز آمریکایی ها برای ما درس آموز است، آن جا که فرآیند استیضاح رئیس جمهورشان حدود دو ماه طول می کشد، اما در فاصله چند روز به پایان دوره ریاست جمهوری وی، استیضاح او را به راه انداخته اند تا به تعبیر خودشان، فارغ از هر نتیجه در این استیضاح، درس عبرتی به قانون شکنان داده شود.
وی تصریح کرد: قطعا این مطالبه گری ها، از کیدهای مُکرّر جریان نفوذ و تزویر جلوگیری خواهد کرد.
قاضی زاده هاشمی با ابراز امیدواری درباره رویه شدن این مطالبه گری ها و شفاف سازی های قانونی، آن را سبب تعمیق امنیت ملی خواند و تأکید کرد: ما بر اساس شرع و عقل باید همراهی خود را با نعمت ولایت فقیه و ولیّ خدا فراموش نکنیم و به آن پایبند باشیم.
انتهای پیام/