مدیر شبکه سلطان: گسترش اخلاق و معنویت هدف از راه‌اندازی این شبکه است
مدیر شبکه سلطان: گسترش اخلاق و معنویت هدف از راه‌اندازی این شبکه است

مدیر شبکه ماهواره‌ای سلطان گفت: این شبکه تلویزیونی با هدف گسترش اخلاق و معنویت و با تکیه بر گفت‎وگوی بین دینی، فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام کاشانی در نشست خبری و آیین آغاز بکار رسمی شبکه ماهواره‌ای سلطان که پیش از ظهر امروز در قم برگزار شد اظهار کرد: گفت‌وگوی میان ادیان یکی از مهمترین نیازهای جهان امروز است به خصوص با توجه به اشتراکاتی همچون اصل دعوت به توحید و معنویت در دو دین اسلام و مسیحیت که امروز در دیدار پاپ و آیت‌الله سیستانی تجلی یافته است.

وی افزود: نوع همزیستی اهل بیت(ع) با اهل کتاب الگوی کاملی برای ماست، الگویی که نمونه‌های آن در تاریخ و در سیره ائمه اطهار(ع) فراوان است و اگر به درستی نشان داده شوند چهره بسیار بهتری از اسلام در سطح بین‌المللی نمایش داده می‌شود.

مدیر شبکه سلطان با بیان اینکه لازم است محاسن کلام اهل بیت(ع) را به گوش جهانیان برسانیم خاطرنشان کرد: راه‌اندازی شبکه سلطان ایجاد روزنه‌ای برای گفت‌وگوهای بین دینی و تعاملات جهانی بر بستر رسانه است.

وی ادامه داد: تولیدات فاخر رسانه‌ای در دنیای امروز بُرد وسیعی دارند و به همین میزان تاثیرگذاری بالایی هم دارند.

کاشانی با اشاره به هدف اصلی راه‌اندازی این شبکه یعنی رساندن پیام اهل بیت‌(ع) به همه جهان گفت: با توجه به اینکه بیشتر تولیدات رسانه‌ای این حوزه به زبان فارسی هستند، تلاش می‌کنیم با استفاده از ابزار رسانه‌ای و به زبان‌های خارجی به ویژه انگلیسی، پیام اصیل اسلام و تشیع را در سطح جهانی منتشر کنیم.

وی با بیان اینکه از کشیش‌های مسیحی و خاخام‌های یهودی در تولید برنامه های شبکه سلطان دعوت به حضور می‌شود عنوان کرد: روحانیون دیگر ادیان و مذاهب هم در تولید و پخش برنامه‌های مستند و گفت‌وگومحور حضور دارند.

مدیر شبکه سلطان از فعالیت دفاتر این شبکه در کشورهای مختلف خبر داد و افزود: در ایتالیا، انگلستان، ترکیه و آمریکا دفاتری داریم که به تولید برنامه می‌پردازند.

وی ادامه داد: برنامه‌های شبکه سلطان از طریق ماهواره، سایت شبکه و کانال‌های یوتیوب و شبکه‌های اجتماعی قابل دریافت است البته درصدد راه‌اندازی تلویزیون کابلی هم هستیم ضمن اینکه نگارش کتاب‌های متعددی هم با حضور روحانیون مسیحی و شیعه تالیف شده‌اند و به زبان‌های فارسی و انگلیسی منتشر می‌شوند.

کاشانی با بیان اینکه مخاطبین اصلی شبکه سلطان غیر مسلمانان هستند گفت: نامگذاری شبکه فارغ از مفاهیم مذهبی اما با توجه به فرهنگ تاریخی و آشنای اسلامی برای غربی‌ها و دیگر مردم جهان صورت گرفته و البته این نام را از حضرت سلطان علی ابن موسی الرضا(ع) هشتمین امام شیعیان وام گرفته است.

مدیر شبکه سلطان عنوان کرد: رسالت اصلی این شبکه بیان حقایق معرفتی و اخلاقی اسلامی و شیعی است به عبارتی رسانه اصیل جریان حوزوی خواهیم بود.

سلطان، شبکه‌ای انگلیسی زبان است که با هدف گفت‌وگوی میان ادیان به ویژه دو آیین الهی یعنی اسلام و مسیحیت، در نظر دارد معارف اسلامی را به مخاطب جهان غرب معرفی کند.

برنامه‌های این شبکه در کشورهای  انگلستان، ترکیه، استرالیا، ایتالیا، ایران، آمریکا، عراق و کانادا ضبط می‌شود و از طریق ماهواره یاه ست Frq :10887 ؛ P : V ؛ Sr :27500، سایت  www.sultantv.net و شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب و اینستاگرم پخش می‌شود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح