بهره‌برداری از پنج طرح تولیدی در منطقه اقتصادی سلفچگان
بهره‌برداری از پنج طرح تولیدی در منطقه اقتصادی سلفچگان

پنج طرح تولیدی در منطقه اقتصادی سلفچگان با دستور رییس جمهوری و توسط استاندار قم به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، بهرام سرمست استاندار قم در آیین افتتاح همزمان طرح‌های مناطق اقتصادی و آزاد کشور که با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، طی سخنانی ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، شروع نخستین روز کاری سال ۱۴۰۰ با افتتاح چند طرح اقتصادی را مورد توجه قرار داد و گفت: این مساله نشان از توجه دولت به شعار سال و تلاش برای حمایت از تولید دارد.

وی با بیان اینکه کارآفرینان در شرایط سخت تحریم و کرونا در میدان تولید در حال مجاهدت هستند افزود: در سال ۹۹ بیماری کووید ۱۹ و تحریم های ظالمانه دشمنان شرایط را برای مردم و دولت سخت کرد.

وی تامین سلامت مردم و معیشت ایشان را همواره در دستور کار دولت دانست و تصریح کرد: حفظ شرایط موجود و تلاش برای اجرای طرح های توسعه واحدهای تولیدی در اولویت کاری مسئولان استان بود.

سرمست رتبه ی دوم استان قم در میزان جذب تسهیلات کرونایی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در طول دو سال گذشته ۴۳۳ واحد تولیدی افتتاح شدند و یا طرح های توسعه ای آنها به بهره برداری رسید.

استاندار قم با اشاره به هدف گذاری استان برای بازگشت ۵۰ واحد راکد و نیمه راکد به مدار تولید گفت: خوشبختانه با تلاش های مسئولان اقتصادی، ۶۰ واحد صنعتی راکد به مدار تولید بازگشتند.

وی پشتیبانی از تولید و مانع زدایی را وظیفه ی اولویت دار مسئولان استان دانست و خاطرنشان کرد: همواره تاکید کرده ایم که در مواجه مدیران دولتی با بخش خصوصی، مدیریت استان حامی تولیدکنندگان خواهد بود.

سرمست بیان کرد: در بحث منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان نیز طرح های مهمی به بهره برداری رسیده اند.

وی تکمیل پروژه ی اتصال راه آهن سراسری به منطقه اقتصادی سلفچگان را نیز ضروری دانست و تصریح کرد: رئیس جمهور محترم تاکیدبر اجرای هر چه سریعتر این طرح داشته اند و مسئولان باید با پیگیری های جدی بهره برداری از آن را محقق کنند.

وی پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی منطقه اقتصادی سلفچگان قم را نیز خواستار شد و گفت: در بازدیدهای میدانی میزان پیشرفت در رفع موانع تولید رصد خواهند شد.

استاندار قم در پایان ابراز امیدواری کرد با گشایش های اقتصادی شاهد افزایش مراودات با سایر کشورهای جهان باشیم.

در این آیین که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، پنج طرح تولیدی با سرمایه‌گذاری ۴۸۰ میلیارد ریال و ۳۶۰ هزار یورو و ایجاد اشتغال برای ۱۸۰ نفربه بهره برداری رسید.

این طرح ها شامل واحدهای صنعتی تولید کننده دستگاه‌های الکترونیک، لوازم و ابزار آلات، خوراک دام، طیور و آبزیان، تولید البسه شامل لباس فرم و تولید انواع کیک و بیسکوییت است.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری قم