بهره‌برداری از ۱۰ پروژه بزرگ عمرانی در قم
بهره‌برداری از ۱۰ پروژه بزرگ عمرانی در قم

آیین افتتاح ۱۰ پروژه بزرگ شهرداری قم با حضور شهردار و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۰ پروژه  بزرگ عمرانی شهرداری قم شنبه شب با حضور دکتر سقائیان‌نژاد شهردار، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، عبدالله جلالی رئیس شورای شهر قم، محسن بهشتی معاون امور عمرانی استاندار و دیگر مسوولان شهری، استانی و اعضای شورای اسلامی شهر در مسجد طفلان مسلم بلوار توحید برگزار شد.

این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال شامل رمپ و لوپ A پل ۹ دی، بلوار فردوسی حدفاصل میدان نماز تا راه‌آهن، بلوار شهدای روحانیت حد فاصل پل انقلاب تا بلوار امام رضا، رمپ تونل غدیر، بلوار کارگر، ساماندهی و بهسازی معابر شهر، احداث کانال رینگ غربی هدایت آب‌های سطحی، بلوار محدت قمی، خیابان فراشاهی، بلوار خسروبیگی و… آماده افتتاح شده است.

علیرضا قاری قرآن معاون شهردار قم در این مراسم با بیان اینکه یک پروژه ویژه سال آینده شهرداری اجرای امتداد بلوار جمهوری است گفت: این پروژه فرا منطقه‌ای بوده و بافت منطقه را دچار تغییرات اساسی می‌کند و ارتباط رینگ جمهوری با رینگ پیرامونی شهر را تکمیل می‌کند؛ اجرای این پروژه حدفاصل میدان امام حسین تا بلوار یادگار امام طی برنامه‌ پیش‌بینی شده به صورت پروژه دو سطحه برنامه‌ریزی کردیم و سعی بر اجرای دو طبقه بوده تا کمترین حجم تملکات شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: تمام سعی و تلاش مجموعه مدیریت شهری بر این است که پروژه جمهوری سال آینده آغاز شده و در دو فاز از میدان امام حسین تا سه راه و از سه راه تا بلوار یادگار امام را طی دو سال احداث کنیم.

معاون شهردار قم بیان کرد: به دنبال این هستیم که فاصله زیرساختی این مناطق را با مناطق دیگر به حداقل برسانیم. امیدواریم با تمام مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد و سخت‌تر شدن اجرای پروژه‌های عمرانی، توان حداکثری را در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای شهر داشته باشیم.

امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با اشاره به افتتاح چندین پروژه شهری به همت شهرداری قم اظهار کرد: اکثر این پروژه‌ها در مناطق کم برخوردار قم واقع شده که در راستای ایجاد توازن منطقه‌ای شکل گرفته است؛ این کار خوب و بسیار مبارکی است که حدود ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه در این مناطق شده که قابل تقدیر است.

وی ضمن تقدیر از نگاه شورای شهر و شهردار در راستای محرومیت‌زدایی از مناطق محروم تصریح کرد: امیدواریم در سال آینده هم این روند ادامه یافته و با تلاش مجموعه مدیریت شهری و استان مناطقی به عنوان مناطق کم‌برخوردار و محروم در قم نداشته باشیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجموعه شهرداری و شورای شهر با وجود مشکلات متعدد مالی توسعه چشم‌گیری را رقم زده‌اند گفت: حفظ مدیریت شهری در قم موجب شده که با تکیه بر همدلی و همراهی شرایط خوبی در سال‌های اخیر در قم رقم بخورد.

انتهای پیام/د