افزایش ایمنی شیرآلات و کیفیت آب در شبکه آبرسانی قم
افزایش ایمنی شیرآلات و کیفیت آب در شبکه آبرسانی قم

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان از نصب صافی در خروجی مخازن 80 هزار مترمکعبی سالاریه به منظور بالا بردن ایمنی و کارکرد تجهیزات و شیرآلات و افزایش کیفیت شبکه آب شهر قم خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، جاسب زنگنه آب بند نکردن شیرآلات با سایز بزرگ و فشارشکن‌های شبکه توزیع را از جمله مشکلات توزیع مناسب فشار و کیفیت آب شبکه آب شهری قم اعلام و ابراز کرد” دلیل اصلی این مسئله انسداد بین دیسک و محفظه شیرآلات توسط اجسام درشت است.

وی با بیان اینکه به طور متوسط سالانه دو عدد شیر با سایز بزرگتر از ۸۰۰ میلیمتر و ۲ فشارشکن با سایز بزرگتر از ۴۰۰ دچار این مشکل می‌شوند، خاطرنشان کرد: این موضوع علاوه بر اختلال در روند آبرسانی و بروز خسارات و حوادث متعدد، موجب ایجاد هزینه می‌شود.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان قم به اقدامات انجام شده به منظور برطرف کردن این مشکل پرداخت و اظهار کرد: در همین راستا نصب صافی خروجی از نوع کریتینگ در مخازن بتنی سالاریه با حجم ذخیره ۸۰ هزار مترمکعب در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه آبرسانی به ۹۰ درصد جمعیت شهر قم تحت تأثیر این مخازن قرار دارند، یادآور شد: صافی‌ها با هزینه‌ای افزون بر ۸۰۰ میلیون ریال طی ۵ مرحله بر روی حوضچه مخازن سالاریه نصب شد.

زنگنه عنوان کرد: امیدواریم با نصب این صافی‌ها بتوانیم هر چه بیشتر در زمینه افزایش عمر شیرآلات و تجهیزات  و توزیع مناسب  در رینگ‌های شرقی و غربی و کیفیت شبکه آب شهر قم گام برداریم.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم