حفظ سلامتی با محصولات سلامت‌محور
حفظ سلامتی با محصولات سلامت‌محور

یکی از نکات مهم برای داشتن تندرستی و حال خوب این است که در کنار تمام فعالیت‌های روزمره توجهی ویژه به بحث تغذیه خود داشته باشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، زندگی امروزی موجب شده خانواده‌ها فرصت کمتری برای صرف غذا به‌ صورت دسته‌ جمعی داشته باشند. همین موضوع سبب شده تا سبک تغذیه کودکان راحت‌تر در نظر گرفته شود و این موضوع ممکن است باعث شود برنامه غذایی آنان ناسالم شود که این موضوع می‌تواند اثرات جبران‌ناپذیری در بحث رشد و شکل‌گیری آن‌ها داشته باشد.

برخی از مشکلات ایجادشده در اثر غذا خوردن ناسالم می‌تواند تا بزرگ‌سالی ادامه یابد. آن‌ها حتی ممکن است به بیماری‌های مادام‌العمر مبتلا شوند. این امر سبب شده تا مردم گرایش بسیار زیادی به محصولات سلامت محور پیدا کنند.

مشکلی که این میان بوجود می آید یافتن محصولات سلامت محور و ارگانیک با کیفیت بالا و قیمت مناسب است که خود سبب شده هنوز هم مقاومت هایی در استفاده از این محصولات وجود داشته باشد.

امروزه تهیه محصولات طبیعی مثل خشکبار و حبوبات، عسل و شیره، ادویه جات، عرقیات، روغن کنجد، روغن شحم و زیتون، برنج طارم محلی، چای زرین، خرمای کبکاب و گردو ارومیه با کیفیت بالا و قیمت مناسب برای افراد جامعه کار دشواری می باشد.

از یک سو این مواد در روستاها و مناطق خاصی تولید شده و دسترسی به آنها آسان نمی باشد و از سوی دیگر به جهت استفاده از اسانس و مواد افزودنی مجاز و غیرمجاز و در نتیجه شباهت مواد ناسالم و مضر با محصولات طبیعی و سالم؛ امکان تشخیص و اطمینان از سلامت آنها برای افراد عادی غیرممکن شده است. فروشگاه سلامت محور باقیات با اطلاع از این مشکلات، اقدام به تشکیل کارگروهی از کارشناسان و افراد خبره نموده است.

کارگروه مزبور با بهره‌گیری از دانش و تجربه لازم اقدام به شناسایی، کنترل کیفیت و تهیه این محصولات از تولیدکنندگان نموده است. این مجموعه می کوشد تا با حذف واسطه ها و همچنین تنظیف، بسته بندی و درج خواص محصولات؛ اقدام به عرضه مستقیم محصولات با کیفیت بالا و قیمت مناسب نماید تا ضمن کمک به اقتصاد خانواده موجبات ارتقاء سطح سلامت جامعه را فراهم نماید.

انتهای پیام/