«محراب شهر» گامی در مسیر ارتقاء فرهنگ شهروندی
«محراب شهر» گامی در مسیر ارتقاء فرهنگ شهروندی

کارگروه محراب شهر یا همان کارگروه فرهنگی و اجتماعی بوستانها و محلات با محوریت مساجد به عنوان یکی از طرح‌های زیربنایی شهرداری و سازمان فرهنگی ورزشی تشکیل شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، در این کارگروه دستگاه های دولتی فعال در حوزه های اجتماعی و نیروهای مردمی از جمله بسیج و هیئت امنای مساجد با محوریت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، به واسطه شبکه سازی اجتماعی در محله های شهری و همچنین استفاده از ظرفیت های محلی و نخبگان و معتمدین محله و از سویی دیگر هم افزایی با دستگاه های اجرایی استان به دنبال ایجاد زیر ساحت برای کلیه حوزه های فرهنگی و اجتماعی و ورزشی سازمان است.

این کارگروه کنترل آسیبهای موجود در محلات به ویژه در بوستان‌های شهری و ارتقای فرهنگ شهروندی را در دستور کار خود قرار داده است.

از محورهای اجرایی برنامه‌های این کارگروه می توان به ترویج سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده، ارتقای فرهنگ شهروندی در محلات، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی موجود در محلات شهری، ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و کمک به اصلاح اقتصاد خانواده و ایجاد شور و نشاط معنوی در بین ساکنین محلات اشاره کرد.

کوچه شهید، جنگ نشاط اجتماعی، طرح کوچه های سبز محله، بر گزاری کارگاه های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، برپایی نمایشگاه مشاغل خانگی، طرح محله سلامتی و… از جمله برنامه‌هایی است که در این طرح اجرا شده است.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم