ضرورت اولویت‌بندی موانع برای تسریع در رفع مشکلات
ضرورت اولویت‌بندی موانع برای تسریع در رفع مشکلات

رئیس کل دادگستری استان قم گفت: امروزه علاوه بر پرداختن به دروس و فروعات دین بایستی اولویت بندی برای حل مسائل و مشکلات روز جامعه صورت گیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، به مناسبت هفتم تیر سالروز حادثه بمب گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی توسط منافقین که منجر به شهادت شهید آیت‌الله بهشتی رییس قوه قضاییه و ۷۲ تن از یارانشدر هفت تیر ۱۳۶۰ انجامید، مراسم بزرگداشتی به همین مناسبت در استان قم برگزار گردید.

در این مراسم که با همکاری اداره کل دادگستری، ستاد کنگره شهدای، اداره کل بنیاد شهید استان قم ، صداوسیمای مرکز قم و آستان مقدس حضرت معصومه(س) در شبستان حضرت زهرا (س) در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد، حجت الاسلام المسلمین مظفری رئیس کل دادگستری قم در این مراسم، دو اصل حراست فکری از اسلام و اجرای شریعت را از آموزه‌های دین عنوان کرد.

وی لازمه حراست فکری از اسلام را شناخت و تفقه در دین دانست و تاکید کرد: شهید بهشتی و شهید مطهری و دیگر شهدای والامقام با وجود جایگاه رفیع اجرایی شان با تبیین صحیح اسلام، نقش خود را در حراست از اسلام ایفا کردند و توانستند از انحرافات دینی جلوگیری کنند.

رئیس کل دادگستری قم با اشاره به شبهه دشمنان اسلام که آیا اسلام برای حل مسائل روز شایستگی لازم را دارد اظهار کرد: امروزه علاوه بر پرداختن به دروس و فروعات دین بایستی اولویت بندی برای حل مسائل و مشکلات روز جامعه صورت گیرد.

این مقام قضایی با بیان اینکه انقلاب با هدف پیاده سازی و اجرای احکام و حدود اسلامی ایجاد شده است تصریح کرد: شهید بهشتی و یارانش هم در عرصه حراست فکری از اسلام نقش ایفا کردند و هم در جهت اجرای حدود دین ‌که لایحه قصاص نمونه بارز آن است به نحوی مقاومت کردند که خودشان قربانی این راه شده‌اند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی دادگستری کل استان قم