واکنش شهرداری قم به درگیری عوامل سد معبر با میوه‌فروشان: اخراج!
واکنش شهرداری قم به درگیری عوامل سد معبر با میوه‌فروشان: اخراج!

روابط عمومی اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم در پی انتشار تصاویری از درگیری اخیر عوامل پیمانکاری این مجموعه با یکی از سدمعبرکنندگان، در اطلاعیه‌ای توضیحاتی را در این خصوص ارائه داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، روابط عمومی اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم در پی انتشار تصاویری از درگیری اخیر عوامل پیمانکاری این مجموعه با یکی از سدمعبرکنندگان، در اطلاعیه‌ای توضیحاتی را در این خصوص ارائه داد.

در این اطلاعیه آمده است: در خصوص انتشار تصاویری از درگیری نیروهای پیمانکاری پیشگری و رفع تخلفات شهری با یکی از سدمعبرکنندگان در بلوار آیت‌الله کاشانی، ضمن محکوم کردن و عذرخواهی از شهروندان بابت بروز این اتفاق در شهر کریمه اهل‌بیت سلام الله علیها، به اطلاع می‌رساند با توجه به اهمیت مسئله، بررسی جوانب مختلف پس از اطلاع از وقوع این اتفاق در مجموعه شهرداری قم در دستور کار قرار گرفته و به انجام رسیده است که با توجه به قطعیت قصور در انجام وظایف و بروز رفتار خارج از شأن، در اولین اقدام برخورد لازم با سرگروه و تیم مربوطه صورت گرفته و نفرات مقصر اخراج شدند.

طبق گزارش‌های واصله، مرور تصاویر مختلف و زوایای گوناگون ضبط شده و تشریح آن توسط یکی از عوامل محترم پلیس راهور حاضر در محل، این درگیری پس از اجرای رفع سدمعبر در بلوار آیت‌الله کاشانی و از سمت یکی از نفرات سدمعبرکننده با توهین و حمله‌ی فیزیکی به عوامل تخلفات شهری آغاز شده و در ادامه با فحاشی به نوامیس از طرف همان شخص ادامه پیدا کرده است که منجر به برخورد فیزیکی شده و در ادامه با حضور عوامل نیروی انتظامی درگیری خاتمه یافته، نفرات مقصر دستگیر و به دستگاه قضائی معرفی می‌شوند.

همچنین به اطلاع می‌رساند؛ فعالیت مجموعه رفع تخلفات شهری در سال‌های اخیر از طریق برون‌سپاری به بخش خصوصی در شهرداری قم صورت گرفته و کنترل و نظارت بر فعالیت این مجموعه از طریق مناطق هشتگانه شهرداری دنبال می‌شود و در نحوه به کارگیری افراد، مجموعه شهرداری دخالتی نداشته و تنها براساس دستورالعمل‌های ابلاغی به پیمانکار مانند لزوم اخذ گواهی عدم سوءپیشینه، الزام به برگزاری و حضور منظم عوامل در دوره‌های آموزشی از جمله، اخلاق‌مداری، برخورد با شهروندان، ارتقاء مهارت‌های کنترل خشم و دیگر موارد، بر فعالیت گروه‌ها نظارت انجام می‌پذیرد که در این زمینه نیز تذکر جدی به پیمانکار مجری امور رفع سد معبر داده شده است تا از بروز مجدد این حوادث جلوگیری شود.

امید است با قانونمندی بیشتر شهروندان گرامی و عمل به ضوابط و قوانین در حوزه ساماندهی مشاغل شهری، در آینده با عدم انجام تخلفات شهری روبرو شده و شاهد اینگونه حوادث در شهر مقدس قم نباشیم.

شایان ذکر است مجموعه مدیریت شهری در سال‌های گذشته در جهت رفاه حال مردم و شهروندان و با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی اقدام به پاکسازی سدمعبر از سطح شهر کرده است و در برنامه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت در کنار رفع سدمعبر توجه ویژه‌ای نیز به بحث معشیت و درآمدزایی این دست‌فروشان داشته است.

نکته حائز اهمیت در اطلاعیه شهرداری قم، عدم توجه به عوامل به وجود آورنده اینگونه اتفاقات است و صرفا با آخرین حلقه این زنجیره یعنی نیروهای پیمانکاری برخورد شده است. شایسته است برای ریشه‌یابی این حادثه و حوادث مشابه، اقدام مقتضی در مجموعه مدیریت شهری قم انجام شود و اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه صورت بگیرد.

انتهای پیام/د