اثبات آلودگی میکروبی اتاق عمل درمانگاه خصوصی چشم‌پزشکی در قم
اثبات آلودگی میکروبی اتاق عمل درمانگاه خصوصی چشم‌پزشکی در قم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم از مثبت بودن نتیجه کشت تشخیص میکروب در اتاق عمل این مرکز خبر داد و گفت: آلودگی دستگاه‌های اتاق عمل این درمانگاه بخش خصوصی به دلیل عدم رعایت اصول ضد عفونی کردن وسائل بوده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمود پرهام اظهار کرد: در یکی از مراکز خصوصی چشم‌پزشکی قم، دو نفر مراجعه‌کننده با مشکل عفونت چشم، مورد عمل پیوند قرنیه قرار گرفتند اما در نهایت بخشی از بینایی خود را از دست دادند.

وی با تکذیب تخلیه چشم بیماران بر اثر این حادثه افزود: نظام پزشکی استان قم پیگیر مسئله است که با در اختیار گرفتن پرونده‌های پزشکی استان‌های قم و تهران، به بررسی تخصصی موضوع خواهد پرداخت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه نمی‌توانیم به طور قطع بگوییم که افرادی که دچار مشکل شده اند، نابینا می‌شوند گفت: در عین حال باید گفت دو نفر از آنها مشکل جدی‌تری نسبت به دیگران دارند.

وی از مثبت بودن نتیجه کشت تشخیص میکروب در اتاق عمل این مرکز خبر داد و خاطرنشان کرد: آلودگی دستگاه‌های اتاق عمل این درمانگاه بخش خصوصی به دلیل عدم رعایت اصول ضد عفونی کردن وسائل بوده است.

پرهام تصریح کرد: با دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تیمی متشکل از سازمان نظام پزشکی، کلینیک بخش خصوصی و دانشگاه علوم پزشکی نیز موظف شده است که از این بیماران عیادت و نسبت به رفع مشکلات آنها تلاش داشته باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین از تعطیلی کامل اتاق‌های عمل این مرکز تا قطعی شدن نتیجه بررسی‌ها خبر داد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : سونیا سیاوشی