محموله واکسن ایرانی کرونا به قم رسید
محموله واکسن ایرانی کرونا به قم رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از دریافت ۵ هزار دز واکسن «کوو ایران برکت» خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قم، سیامک محبی صبح امروز در حاشیه نشست ستاد مقابله با کرونا در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به تداوم واکسیناسیون علیه کرونا در استان بیان داشت: ادامه تزریق دز دوم به افراد بیش از ۷۰ سال و همچنین لکه گیری تزریق دز نخست واکسن به این افراد در دستور کار است.

وی همچنین به تداوم تزریق دز دوم واکسن کرونا در روستاهای استان به افراد بیش از ۶۰ سال توجه داد و اظهار کرد: خوشبختانه رصد واکسن های تزریق شده در استان نشان می دهد عوارض خاصی در افراد واکسینه شده دیده نمی شود.

وی با تقدیر از تلاش مسؤولان استان برای تدارک خودروی دوم حمل واکسن و همچنین پیشرفت ۳۰ درصدی در زنجیره سرما خاطر نشان کرد: واکسیناسیون علیه کرونا با رعایت عدم تجمع مردم در مراکز واکسیناسیون ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز بهداشت استان در عین حال به آمادگی دانشگاه علوم پزشکی برای تحویل و تزریق واکسن ایرانی اشاره و اذعان کرد: تا پایان امروز، ۵ هزار دز واکسن «کوو ایران برکت» به استان تحویل خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: مردم و هم استانی های عزیز باید بدانند که مهم ترین فایده واکسینه شدن، جلوگیری از مرگ و میر بیماری کروناست، ضمن آن که بررسی های آماری نشان می دهد مبتلایان و بستری شدگان اخیر این بیماری در استان، از افرادی هستند که واکسن دریافت نکرده اند.

محبی سپس به رتبه دوم استان قم در بین استان های کشور در زمینه وضعیت تزریق نوبت دوم واکسن توجه داد و ابراز امیدواری کرد با ورود نخستین محموله واکسن ایرانی و همچنین محموله های بعدی از این واکسن، استقبال عمومی برای واکسینه شدن علیه بیماری کرونا نیز در استان افزایش یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین به روند صعودی بیماری کرونا در کشور و در استان قم اشاره و عنوان کرد: بر اساس آخرین آمار در استان، نمونه گیری های بیماری کرونا ۶ درصد افزایش داشته، اما ۳۲ درصد بر تعداد موارد مثبت افزوده شده که نشان دهنده روند صعودی این بیماری در استان و شدت اپیدمی است.

وی با اشاره به رنگ بندی شهر قم در موضوع کرونا و بر اساس معیارهای دانشگاه علوم پزشکی استان خاطر نشان کرد: در حال حاضر و بر اساس جدول آماری ۲۸ منطقه شهری، ۱۱ منطقه در وضعیت نارنجی، ۱۰ منطقه در وضعیت زرد، ۵ منطقه در وضعیت قرمز و تنها دو منطقه از شهر در وضعیت آبی هستند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم