استقبال از زائران جمکران با کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی
استقبال از زائران جمکران با کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی

مسجد مقدس جمکران با برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی با محوریت سبک زندگی اسلامی به استقبال از زائران نوروزی می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، ابراهیم صدوقی با اشاره به اینکه مسجد مقدس جمکران یکی از قطب‌های فرهنگی و مذهبی کشور است، اظهار کرد: سالانه زائران زیادی از اقصی نقاط ایران اسلامی و سایر کشورهای جهان برای تشرف به این مکان مقدس که منتسب به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) است عازم شهر مقدس قم می‌شوند.

وی ادامه داد: معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران برای پذیرایی از خیل عظیم مسافران و زائران نوروزی برنامه‌های مختلفی را با محوریت پرورش زائر انقلابی تدارک دیده است.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران به برنامه تحویل سال این مکان مقدس اشاره کرد و گفت: برنامه‌های نوروزی در این مکان مقدس با مراسم تحویل سال آغاز می‌شود. مراسم تحویل سال مسجد مقدس جمکران بامداد پنجشنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر حیدری کاشانی آغاز و در ادامه با مداحی و اجرای مراسم تحویل سال توسط مداح اهل‌بیت (ع) حاج عباس حیدر زاده دنبال می‌شود.

صدوقی ادامه داد: اداره آموزش معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت را به موضوعات مختلف در دستور کار دارد. این کارگاه‌ها در ایام نوروز در صحن رسول اعظم (ص) برگزار و در پایان به شرکت‌کنندگان گواهینامه حضور در دوره اعطا می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف با محوریت قرآن کریم، ابراز کرد: نگ قرآنی ربیع الانام یکی از این برنامه هاست که در ایام نوروز باهدف انتقال محتواهای قرآنی از طریق هنر در مسجد مقدس جمکران به‌صورت روزانه اجرا خواهد شد. این برنامه نیز همه‌روزه با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در صحن رسول اعظم (ص) برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: این معاونت باهدف تربیت نسل مهدوی برای گروه سنی کودک و نوجوان نیز ویژه‌برنامه‌هایی را تدارک دیده است. این برنامه‌ها در دو مرکز فرهنگی هنری گل نرگس ویژه کودکان 5 تا 9 سال و مرکز جوانه‌های انتظار ویژه نوجوانان به اجرا خواهد رسید.

صدوقی افزود: کارگاه آسیب‌های فضای مجازی برنامه دیگر این مکان مقدس در ایام نوروز است که باهدف ایجاد آرامش معنوی در خانواده‌ها با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامی در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: مراسم ادعیه خوانی، برگزاری نمازهای جماعت، حلقه‌های معرفت، پاسخگویی به شبهات و ارائه مشاوره‌های اعتقادی و خانوادگی و برگزاری محافل قرآنی از دیگر برنامه‌های نوروزی این مکان مقدس خواهد بود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران در پایان با اشاره به اینکه دو شبستان برای اسکان شبانه مسافران نوروزی تجهیز شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در نوروز امسال ره توشه معنوی خوبی را به مسافران نوروزی این مکان مقدس اهدا کنیم و موجبات رضایت حضرت ولی(عجل الله تعالی فرجه) را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : روابط عمومی مسجد جمکران