توزیع پرتقال 4 هزاری و سیب 6700 تومانی در بازار/ تنظیم بازار یا بهانه‌ای برای افزایش قیمت؟
توزیع پرتقال 4 هزاری و سیب 6700 تومانی در بازار/ تنظیم بازار یا بهانه‌ای برای افزایش قیمت؟

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف قم تصریح کرد: توزیع پرتقال 4 هزار تومانی و سیب 6 هزار و 700 تومانی در 28 غرفه سطح شهر قم آغاز شده و فروشندگان موظف به کسر 400 گرم از وزن به ازای هر سبد هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید ابراهیم صُحُفی در گفت وگو با خبرگزاری فارس در با بیان اینکه این سیب و پرتقال از همان 700 تن پرتقال و 350 تن سیب ذخیره سازی شده برای میوه عید تأمین می شود افزود: این غرفه ها در میادین اصلی شهر برپا شده اند تا مردم بتوانند به راحتی میوه تنظیم بازار را دریافت کنند.

وی درباره دیگر تدابیر اتخاذ شده برای ارائه تسهیلات به مسافران نوروزی و زائران حرم مطهر حضرت کریمه اهل بیت (س) در ایام نوروز گفت: با هماهنگی در بین صنف تعمیرکاران اتومبیل، 85 تعمیرکار اتومبیل در ورودی های شهر قم مستقر می شوند تا امر خدمت رسانی در این حوزه با شتاب بیشتری صورت گیرد؛ در عین حال که برخی واحدهای مکانیکی و تعمیرکاران ثابت سطح شهر نیز در این ایام به فعالیت خود ادامه می دهند.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف قم برنامه ریزی برای فروش فوق العاده 200 واحد در مشاغل مختلف مانند خواربار، مواد غذایی، پوشاک و کیف و کفش را از دیگر طرح های برنامه ریزی شده در این ایام دانست و با اشاره به استقبال خوب مردم از نمایشگاه بهاره استان که در روزهای میانی اسفند ماه در محل نمایشگاه دائمی استان قم برگزار شد تصریح کرد: به هر حال تمام تلاش ما در اتاق اصناف و البته همکاران ما در اتحادیه های مختلف قم بر این است تا با آمادگی کامل به استقبال نوروز 1398 برویم و بتوانیم زمینه را برای ارائه بهترین خدمات به مردم عزیزمان فراهم سازیم.

وی همچنین درباره اجلاس اخیر ادواری اتاق اصناف قم گفت: در این اجلاس که حُکم پارلمان اصناف را دارد، بودجه ها و هزینه های یک ساله مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

صحفی در پایان از همه هموطنان و همشهریان خواست تا گزارش تخلفات احتمالی را به تیم بازرسی اتاق اصناف قم منتقل کنند.

گفتنی است قیمت پرتقال طی نیمه نخست فصل زمستان در قم، حدود 2500 تومان بود که ناگهان با افزایش قیمت روبرو شد؛ طی گفت وگوی خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم با برخی از میوه فروشان، دلیل این امر خریدهای عمده و ذخیره سازی برای شب عید بود که موجب کمبود میوه در بازار شد.

حالا بعد از گذشت یک ماه، پرتقال هایی که با قیمت بسیار پایین خریداری شده بودند، به بهانه شب عید و با این توجیه که قیمت گذاری صورت گرفته 15 درصد زیر قیمت بازار است، در مراکز ویژه به فروش می رسند، سناریویی آشنا برای مردم، یعنی دقیقا همان بلایی که بر سر بازار خودرو آمد، ابتدا شاهد عدم فروش اتومبیل 24 میلیونی پراید توسط خودروساز بزرگ کشور بودیم که سبب افزایش قیمت آن در بازار تا 50 میلیون شد و بعد از آن همان خودرو به بهانه فروش 5 درصد زیر قیمت بازار، با افزایش صد درصدی قیمت مواجه شد!

انتهای پیام/