کمک ۶۰ میلیارد ریالی ستاد کریمه اهل بیت(س) به زلزله‌زدگان سی سخت
کمک ۶۰ میلیارد ریالی ستاد کریمه اهل بیت(س) به زلزله‌زدگان سی سخت

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم با اشاره به ساخت 50 واحد مسکونی برای محرومین شهرستان سی سخت گفت: ستاد مردمی کریمه اهل بیت (س) تامین 60 میلیارد ریال اعتبار را تقبل و در اولین مرحله پنج میلیارد ریال آن را از محل کمک‌های مردمی، خیرین و دفاتر علما پرداخت کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمود داودآبادی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی استان قم پس از وقوع زلزله مهیب در سی سخت احداث ۵۰ واحد مسکونی محرومین این منطقه را بر عهده گرفت، اظهار کرد: از تعداد ۵۰ خانه تاکنون روند اداری ۴۰ واحد مسکونی طی شده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی ادامه داد: در جامعه هدف یک هزار و ۲۶۰ واحدی سی سخت ۲۳۰ واحد مربوط به افراد بی بضاعت است که سپاه احداث آن را تقبل کرده و از این تعداد احداث ۵۰ واحد بر عهده سپاه قم قرار گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی استان قم افزود: در این مدت ۴۰ واحد آرماتور بندی شده، ۲۵ واحد بتن ریزی انجام شده، ۲۰ واحد تا نصب اسکلت پیشرفت داشته که از آن ۲۰ واحد ۱۲ واحد در مرحله اجرای سقف می باشد و پیشرفت این پروژه ها به صورت میانگین بین ۲۵ تا ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

داود آبادی با اشاره به اینکه ۶۵ تا ۷۰ درصد اعتبار این منازل توسط تسهیلات و کمک های بلاعوض بنیاد مسکن تامین می شود، گفت: ۳۰ تا ۳۵ درصد اعتبار آن نیز توسط مردم و خیرین می بایست تامین شود که در این راستا آیت الله نظری منفرد رئیس هیئت امنا، حاج محمود پارچه باف مسئول کمک های مردمی و دیگر اعضای ستاد مردمی کمک رسانی کریمه اهل بیت(س) پس از بازدید میدانی بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال را تقبل و بلافاصله پنج میلیارد ریال آن را از محل کمک های مردمی، خیرین و دفاتر علما تامین کردند.

وی با بیان اینکه با مبلغی که پرداخت شده برآورد این است تا پایان مرداد مرحله سفت کاری واحد ها به پایان برسد و از ابتدای شهریور نازک کاری انجام شود، ابراز کرد: خیرین و مردم قم می توانند هدیه خود برای احداث این منازل را به شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۷۰۱۰۱۱۰۱۰۸ به نام بسیج سازندگی استان قم و یا به حساب ستاد مردمی کمک رسانی کریمه اهل بیت(س) به شماره ۰۱۰۹۰۹۵۷۵۷۰۰۶ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۴۶۶۸۱۳۵۵ واریز کنند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم در پایان خاطرنشان کرد: گروه های جهادی و همچنین افرادی که می توانند مصالح مورد نیاز را در اختیار قرار دهند یا تخصصی دارند که می توانند با حضور در این منطقه یاریگر ما باشند نیز می توانند برای اعلام آمادگی و برنامه ریزی برای حضور در منطقه به ساختمان بسیج سازندگی استان قم واقع در خیابان امام خمینی(ره) کوچه ۲۲ پلاک ۱۳مراجعه نموده و یا با شماره ۳۱۱۲۱۱۰۴ تماس بگیرند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی استان قم