انتقاد معاون استاندار از روند کند واکسیناسیون علیه کرونا در قم
انتقاد معاون استاندار از روند کند واکسیناسیون علیه کرونا در قم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم اجرای واکسیناسیون شهروندان علیه ویروس کرونا در این استان را بسیار ضعیف توصیف کرد و گفت: انتظار داریم با تامین واکسن، این روند سرعت بگیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، بیژن سلیمان‌پور در پنجاهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی قم که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد اظهار کرد: آمار پایین واکسیناسیون در قم نشان‌دهنده ضعف در این زمینه است به طوری که از یک ‌میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت ساکن، تنها فقط ۲۵ هزار هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی قم تلاش فراوانی برای کنترل بیماری داشته ولی مردم هم پرسشی اساسی دارند مبنی بر اینکه چرا واکسیناسیون به کندی پیش می‌رود.

معاون استاندار قم با بیان اینکه انتقادهای زیادی در فضای مجازی متوجه عملکرد کشور در طرح واکسیناسیون است گفت: مردم انتظار دارند این اقدام هرچه سریع‌تر انجام شود.

وی ادامه داد: عادی‌انگاری در مواجه با کرونا یکی دیگر از چالش‌های پیش روی ماست و بر پیچیدگی مبارزه با کرونا هم افزوده است زیرا این عادی‌انگاری‌ها سبب شده سرایت ویروس از نوع دلتا در کشور بیشتر شده و سرعت آن به ۱۴۰ درصد برسد.

سلیمان‌پور آمار ۳۷۶ نفر بستری کرونا در قم را نشان‌دهنده اوج‌گیری بیماری در سطح استان دانست و تصریح کرد: باید تدابیر سختگیرانه‌تری در این خصوص اندیشیده و اجرایی شود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح