40 اتوبوس جدید وارد ناوگان حمل و نقل درون شهری قم شدند
40 اتوبوس جدید وارد ناوگان حمل و نقل درون شهری قم شدند

طی مراسمی 40 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل درون‌شهری قم اضافه شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، بعد از ظهر امروز و طی مراسمی، 40 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل درون‌شهری قم اضافه شد.

در آیین بهره‌برداری از این اتوبوس‌ها که بعد از ظهر امروز و با حضور معاون حمل و نقل شهرداری قم و مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی قم و برخی دیگر از مدیران شهری در بلوار شهید خداکرم برگزار شد، عباس ذاکریان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم اظهار کرد: این اتوبوس‌ها دارای بالاترین استانداردهای زیست محیطی هستند.

وی از اضافه شدن ۱۲ دستگاه اتوبوس دیگر نیز پس از تعطیلات نوروز به این ناوگان خبر داد و گفت: ۵۲ دستگاه اتوبوس دیگر نیز ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به ناوگان حمل و نقل عمومی قم افزوده می‌شوند.

معاون شهردار قم با بیان اینکه مبلغ این قرارداد یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است که ۵۰ درصد آن در تعهد شهرداری قم و نیم دیگری در تعهد دولت عنوان کرد: این قرارداد تا خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس قابل افزایش است که پیگیری‌ها برای عملیاتی شدن آن با جدیت ادامه دارد.

گفتنی است بنا به اعلام مدیریت شهری قم، هم اکنون ۳۲۰ دستگاه اتوبوس فعال در قم وجود دارد که با افزوده شدن ۱۰۴ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان عمومی قم، ۱۵۰ دستگاه اتوبوس فعلی از رده خارج می‌شود و طول عمر این ناوگان به زیر ۵ سال خواهد رسید.

شهرداری قم نوسازی کل ناوگان حمل و نقل عمومی قم را در دستور کار قرار داده و بر این اساس۱۱۰ دستگاه اتوبوس فعلی در هشت ماه نخست سال ۹۸ تعمیر اساسی خواهند شد.

مناسب‌سازی ویژه برای معلولان و سالمندان در کنار عدم آلایندگی از ویژگی‌های اتوبوس‌های جدید ناوگان اتوبوسرانی شهر قم به شمار می‌رود.

انتهای پیام/