عفاف و حجاب به عنوان ارزشی الهی در جامعه نهادینه شود
عفاف و حجاب به عنوان ارزشی الهی در جامعه نهادینه شود

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه قم گفت: برای تحقق سبک زندگی اسلامی در جامعه، باید عفاف و حجاب در همه امور جامعه و همه افراد ،چه زنان و چه مردان عمق‌سازی شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، حجت‌الاسلام جعفر آزادمنش با اشاره به به فرا رسیدن هفته عفاف و حجاب اظهار کرد: طی ۴۰ سال گذشته‌های متنوع و گسترده‌ای برای ترویج حجاب و عفاف انجام شده است ولی میزان اثر بخشی این فعالیت ها در حد انتظار نبوده است و به همین خاطر ضرورت دارد برخی فعالیت‌ها در موضوع عفاف و حجاب بررسی، آسیب‌شناسی و اصلاح شود.

وی با اشاره به فرازی از سخنان مقام معظم رهبری در مورد مسئله حجاب ادامه داد: ایشان تاکید دارند باید مسائل ارزشی اسلام در جامعه ما احیا بشود، مثلا مسئله حجاب یک مسئله ارزشی است.

آزادمنش با توجه به اهمیت اصلاح رویکرد و نوع نگاه به مسئله حجاب گفت: درحال حاضر برنامه های ترویج عفاف و حجاب فقط بر روی بانوان متمرکز شده است ؛در حالی که یک رابطه مستقیمی میان عفت ورزی مردان و زنان وجود دارد، و اگر حیا و عفت در مردان و پسران در جامعه ترویج نشود، ترویج فضائل اخلاقی در بین زنان جامعه  اگرهم تحقق یابد، تداوم نخواهد یافت و آثار آن کوتاه مدت خواهد بود.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قم با اشاره به آیه‌ای در قرآن خاطر نشان کرد: خداوند می‌فرماید مومنان باید چشم‌های خود را فرو گیرند و عفاف خود را حفظ کنند، این آیه خطاب به مردان مومن است و در ادامه قران کریم، همین خطاب را به زنان مومنه هم دارد .

وی ادامه داد: بحث دیگر در عفاف و حجاب؛ بحث گفتمان سازی است که شامل اندیشه ،رفتار،گفتار، پوشش و نقش‌آفرینی همه آحاد جامعه اعم از زنان ،مردان، دختران و پسران در سبک زندگی عفیفانه و مومنانه است .

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب می‌فرماید تا وقتی که دولت اسلامی شکل نگیرد، صحبت از سبک زندگی اسلامی در حد گفتمان می ماند.، در این فرمایش آقا، منظور از دولت،تنها قوه مجریه نیست بلکه معنی عام و کلان دارد و وقتی شکل بگیرد حرکت بزرگ تشکیل کشور اسلامی که همان  زندگی مومنانه است و در نهایت تمدن نوین اسلامی است ان شاءالله تحقق می یابد.

وی با توجه به موضوع عفت و پاکدامنی غالب مردم عزیزایران اسلامی تصریح کرد: مردم  ایران ذاتا عفیف و پاکدامن اند اما هجمه های شیاطین بسیار زیاد است و اینجا وظیفه روحانیون، دولتمردان و دغدغه مندان نظام و انقلاب است که با تمام توان در مقابل هجمه ها بایستند و با ابتکار و تبلیغات بهتر، گفتمان سازی کنند.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قم در پایان گفت: به طور قطع به آینده ای روشن امیدواریم چرا که رهبرعزیزمان  فرمودند: ملت ایران به فضل پروردگار و با هدایت الهی خواهند توانست کاخ با عظمت تمدن اسلامی را برافراشته کند و این آینده قطعی ملت ایران است.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم