کاهش 70 درصدی آمار مصدومان چهارشنبه سوری در قم
کاهش 70 درصدی آمار مصدومان چهارشنبه سوری در قم

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به کاهش 70 درصدی آمار مصدومان شب چهارشنبه آخر سال گفت: این کاهش چشمگیر نشان‌دهنده بلوغ فرهنگی و قانون پذیری شهروندان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا آقاخانی با اشاره به این که در ایام نوروز برنامه‌های پلیس قم تحت کنترل قرارگاه امام علی(ع) خواهد بود، اظهار کرد: فعالیت این قرارگاه از 25 اسفند ماه 97 و با آغاز رزمایش انتظامی ترافیکی در قم آغاز و تا 17 فروردین ماه 98 ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بیش از 2 هزار و 500 نفر نیروی پلیس در امور امنیتی، انتظامی و ترافیکی در ایام نوروز بکارگیری خواهند شد.

فرمانده انتظامی استان قم سامانه‌های 110 و ۱۹۷ را آماده دریافت نظرات مردم دانست و گفت: شهروندان می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود را از طریق تماس با این سامانه‌ها به خدمتگزاران خود در نیروی انتظامی انتقال و پلیس را در انجام هر چه بهتر وظایف و مأموریت‌ها یاری کنند.

وی با اشاره به پیش بینی افزایش 2 برابری زائران و مسافران نوروزی در شهر مقدس قم، گفت: وجود اماکن مذهبی آرامش خاصی به این استان داده و علاقه مردم را به قم دوچندان کرده است.

آقاخانی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که هرگونه اسباب کشی در ایام نوروز منوط به کسب مجوز از کلانتری محل است، بر افزایش خودروهای گشتی در محلات با هدف پیشگیری از جرائم و ارتقاء امنیت در ایام نوروز تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به کاهش 70 درصدی آمار مصدومان شب چهارشنبه آخر سال گفت: این کاهش چشمگیر نشان‌دهنده بلوغ فرهنگی و قانون پذیری شهروندان بوده همچنین تعامل و همکاری همه دستگاه‌های عضو قرارگاه مرکزی امام علی (ع) یکی دیگر از عوامل موفقیت در کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال است که از زحمات دستگاه قضائی، بسیج استان، مجموعه استانداری، اورژانس، آتش نشانی و همه دستگاه‌های امدادی و خدماتی قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس قم