آموزش تخصصی مبلغان خواهر و برادر در موسسه دارالزهرا(س)/ پذیرش سالانه ۲۰۰ مبلغ
آموزش تخصصی مبلغان خواهر و برادر در موسسه دارالزهرا(س)/ پذیرش سالانه ۲۰۰ مبلغ

مدیر موسسه دارالزهرا(س) گفت: این موسسه در سه سطح شامل دوره‌های فصلی، یک و دو ساله اقدام به تربیت مبلغان خواهر و برادر برای اعزام به سراسر ایران و برخی کشورها می‌کند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام سید ابوالحسن معنوی بعد از ظهر امروز در نشست خبری آغاز پذیرش سال تحصیلی جدید موسسه تربیت مبلغ دارالزهرا(س) اظهار کرد: این موسسه آموزش تخصصی ابزارهای تبلیغ دین را در دستور کار خود قرار داده و تاکنون و طی ۱۰ سال فعالیت، ۱۵۰۰ نفر مبلغ مرد و زن را تربیت کرده است.

وی افزود: این افراد توسط معاونت تبلیغ همین موسسه به سراسر کشور و برخی کشورهای دیگر از جمله هند، پاکستان و افغانستان و به صورت خانوادگی اعزام می‌شوند.

مدیر موسسه دارالزهرا(س) با بیان اینکه دوره‌های آموزشی این موسسه در سه سطح ارائه می‌شوند گفت: دوره دو ساله شامل آموزش ۲۱ موضوع، دوره‌های فصلی با آموزش یک تا سه موضوع و دوره‌های یک ساله شامل ۲۴۰ ساعت آموزش رشته‌های مختلف است.

وی ادامه داد: کلاس‌های آموزشی موسسه به صورت کارگاه‌های عملی و پژوهش‌محور بوده و صرفا به بیان تئوری مباحث اکتفا نمی‌شود، همچنین اساتید برجسته‌ای از نهادهای تبلیغی موثر و مشهور در کشور با این موسسه همکاری می‌کنند.

معنوی با اشاره به فعالیت مهد قرآنی ویژه کودکان سه تا ۶ سال در قالب موسسه دارالزهرا(س) عنوان کرد: مردان و زنانی که همزمان در دوره‌های تبلیغی شرکت کرده‌اند، می‌توانند برای کودکان خود از خدمات مهد قرآنی استفاده کنند.

مدیر موسسه دارالزهرا(س) با بیان اینکه تمرکز آموزش‌ها در این موسسه بر روی نوجوانان و جوانان است گفت: بر این اساس مبلغان تربیت شده بیشتر به مدارس و دانشگاه‌ها اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه تا پیش از شیوع کرونا، اعزام‌های ماهیانه از این موسسه صورت می‌گرفت عنوان کرد: در یک سال اخیر بیشتر کارهای تبلیغی با محوریت فضای مجازی صورت گرفته و در حال حاضر هم در هفت استان در حال اجراست.

معنوی با اشاره به کار تشکیلاتی مبلغان این موسسه در مناطق مختلف کشور خاطرنشان کرد: ابتدا مشکلات و مسائل مورد نیاز هر شهر و استان شناسایی و اولویت‌بندی شده و تا زمانی که آن مشکل حل نشود، مبلغان حضور مستمری دارند.

مدیر موسسه دارالزهرا(س) افزود: در چشم‌انداز آینده این موسسه، آموزش عمومی برای همه اقشار دیده شده که از طریق سایت اینترنتی و اپلیکیشن اختصاصی برای تلفن همراه صورت خواهد گرفت البته در حال حاضر هم برای پذیرش خواهران، نیازی به مدرک حوزوی نیست.

وی با اشاره به اشراف آیت‌الله صافی گلپایگانی بر فعالیت این موسسه گفت: پیگیری و جدیت این مرجع تقلید در امر تبلیغ، یکی از مهمترین عوامل پیشرفت و توسعه اقدامات موسسه دارالزهراست.

معنوی ادامه داد: این موسسه هر سال ظرفیت پذیرش ۲۰۰ نفر را در دو بخش خواهران و برادران دارد البته امسال به خاطر کرونا، آزمون حضوری برگزار نمی‌شود، بلکه علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت موسسه، اقدام به ثبت نام کنند، مرحله نخست مصاحبه به صورت اینترنتی انجام می‌شود و کسانی که موفق به کسب امتیاز لازم برای مصاحبه حضوری شوند، پیامک دریافت می‌کنند.

گفتنی است موسسه آموزش مبلغ دارالزهرا(س) از بین برادران دارای پرونده مرکز مدیریت که پایه هفتم را به پایان رسانده باشند و سابقه تبلیغی داشته باشند و خواهران دارای مدرک دیپلم (کلاسیک یا حوزوی) به بالا به شرط پذیرش در مصاحبه شفاهی و حداکثر سن ۳۵ سال، اقدام به جذب مبلغ می‌کند.

اعطای گواهی پایان دوره، کمک هزینه تحصیلی ماهیانه برای برادران، حمایت و اعزام به مناطق تبلیغی، فضای آموزشی مناسب، بهره‌مندی از اساتید برجسته، امکان حضور هم زمان زوجین در کلاس‌ها و بکارگیری افراد مستعد در امور آموزشی، تبلیغی و پژوهشی، از جمله مزایای دوره‌های آموزشی این موسسه به شمار می‌روند.

گزارش تصویری

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح