تماشای دربی دست در دست کرونا!
تماشای دربی دست در دست کرونا!

یک آگهی برای تماشای جمعی دربی جام حذفی در یک مجتمع، آن هم در شرایطی که قم وارد وضعیت قرمز کرونایی شده موجب نگرانی است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، با اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم، قم از امروز وارد وضعیت قرمز کرونایی شده و استاندار قم هم طی نامه‌ای که دیروز منتشر شد، دستور اجرای تمام محدودیت‌‌های وضع شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا در شرایط قرمز را صادر کرد.

با این حال یک آگهی از دیروز در فضای مجازی دست به دست می‌شود و آن هم تماشای دربی جام حذفی در بازار شهر قم است که موجب نگرانی می‌شود.

در این آگهی عنوان شده برنامه مذکور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود اما بر کسی پوشیده نیست که این امر تنها در حد همین نوشته باقی می‌ماند زیرا در وهله نخست، خلاف صریح دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا در شرایط قرمز است و از سوی دیگر، آنچه مسلم است اینکه در جمع طرفداران ورزشی مانند فوتبال، نمی‌توان حرف از رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی زد.

سوال این است که آیا این برنامه با مجوز دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار می‌شود یا حتی مجوز هم ندارد؟ که در استعلام از سید مهدی حسینی دبیر شورای اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی قم، مشخص شد چنین مجوزی صادر نشده است.

حال آیا مسئولان ذیربط اعم از دانشگاه علوم پزشکی و نهادهای حاکمیتی همچون استانداری و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان قم نمی‌خواهند جلوی چنین کاری را بگیرند؟

مسئله دیگر اینکه قرار است این برنامه بدون مجوز برگزار شود، پس چرا کانال‌ها و پیج‌های شخصی خاص بدون هیچگونه منع قانونی اقدام به درج آگهی آن کرده‌اند در حالیکه اگر این کار توسط رسانه‌ها و کانال‌های منسوب به آنها صورت گرفته بود، با آنها برخورد می‌شد؛ آیا وقت آن نرسیده که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا دیگر مراجع ذیربط، به سامان‌دهی جریان آگهی در کانال‌های شخصی پرداخته و لااقل اجازه ندهند آگهی برنامه‌های بدون مجوز توسط آنها منتشر شود؟

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح