انتقال ۱۸۰ تن گندم انسانی از بندر امام به قم توسط ناوگان راهداری
انتقال ۱۸۰ تن گندم انسانی از بندر امام به قم توسط ناوگان راهداری

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم گفت: 12 دستگاه کامیون کمپرسی این اداره کل به استان خوزستان اعزام شدند و امروز به قم رسیده و در حال تخلیه 180 تن گندم انسانی هستند.

 

حمید سالاری در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، با اشاره به به مشکلی که در حمل کالاهای اساسی به خصوص از بندر امام خمینی وجود دارد اظهار کرد: بر این اساس و مطابق دستور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، تمام ناوگان سازمان راهداری از همه استان‌ها بسیج شده‌اند تا در حداقل زمان ممکن، کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی را به استان‌هایی که نیاز دارند برسانند.

وی افزود: بر همین مبنا، ۱۲ دستگاه کامیون کمپرسی در اختیار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم نیز پنجشنبه هفته گذشته به استان خوزستان اعزام شدند و امروز به قم رسیده و در حال تخلیه گندم انسانی هستند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با بیان اینکه ظرفیت حمل این ناوگان در مجموع ۱۸۰ تن است گفت: در صورت ضرورت و دستور سازمان راهداری، این کار به صورت مستمر انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این استفاده از ناوگان بخش خصوصی هم با استفاده از ابزارهای تشویقی مثل ۳۰ درصد سهمیه اضافی گازوئیل در دستور کار بوده تا برای حمل کالاهای اساسی به سمت بنادر حرکت کنند.

سالاری عنوان کرد: بر این اساس و از ۱۷ خرداد تا ۱۸ تیرماه سال جاری، ۳۹۹ دستگاه کمپرسی بغل‌دار از قم به استان خوزستان اعزام شده‌اند که البته برخی از آنها به استان‌های دیگر فرستاده شده‌اند چون مدیریت پایانه بندر امام در اختیار استان قم نیست.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح