قطارهای مترو قم از مشهد می‌آیند!
قطارهای مترو قم از مشهد می‌آیند!

معاون استاندار قم با بیان اینکه خط سوم مترو مشهد سال آینده و یا ۱۴۰۲ افتتاح می‌شود گفت: بر این اساس با مسئولان مشهد برای گرفتن دو رام قطار وارد مذاکره شدیم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محسن بهشتی با بیان اینکه فاز نخست خط یک مترو قم تا شهریورماه آماده تست گرم خواهد شد اظهار کرد: البته مشکلاتی هم در مسیر راه‌‌اندازی مترو هست، مثل تامین واگن زیرا واگن‌های سفارش داده شده آماده نشده‌اند.

وی افزود: تنها راه برای حل این مشکل، تهیه واگن از کلانشهرهای دیگر بود زیرا مترو قم از نظر سیستمی به متروی تهران و مشهد مشابه است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با بیان اینکه خط سوم مترو مشهد سال آینده و یا ۱۴۰۲ افتتاح می‌شود تصریح کرد: بر این اساس با مسئولان مشهد برای گرفتن دو رام قطار وارد مذاکره شدیم.

وی ادامه داد: البته در سطح ملی هم به مسئولان ذیربط اعلام کردیم که قم نیازمند دو رام قطار است و به این ترتیب یک کلان‌شهر دیگر به کلان‌شهرهای ریلی در حوزه شهری اضافه می‌شود و این موضوع افتخار است.

بهشتی عنوان کرد: توافق بین قم و مشهد در این زمینه صورت گرفته ولی برای انتقال قطارها به قم هم با مشکل دیگری مواجه هستیم ولی پیگیری برای حل آن در حال انجام است.

انتهای پیام/

متن خبر در سایت شهرداری قم

  • نویسنده : صدرالدین فلاح
  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم