انجمن خانواده استان قم خدمات ویژه تخصصی ارائه می‌دهد
انجمن خانواده استان قم خدمات ویژه تخصصی ارائه می‌دهد

مدیر انجمن خانواده استان قم از افتتاح ساختمان جدید این انجمن با هدف گسترش ارائه خدمات در حوزه خانواده به شهروندان قمی خبر داد و گفت: خدمات این انجمن در بخش‌های مشاوره تلفنی و حضوری، روانشناسی و مشاوره ژنتیک است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از خبرگزاری فارس، علی امیدواریان در مراسم افتتاح ساختمان انجمن خانواده استان قم که با حضور آیت الله عابدی و حجت الاسلام والمسلمین مومنی و همچنین جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه انجمن خانواده استان قم در ساختمان جدید خدمات متنوعی را به مردم ارائه می دهد، بیان کرد: در این ساختمان غربالگری کودکان، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، نوروساینس، مشاوره ژنتیک، و مشاوره تلفنی و حضوری به شهروندان قمی ارائه می شود و همچنین کلینیک روانشناسی «زندگی به رنگ خدا» به عنوان نخستین مرکز مشاوره ازدواج و خانواده با رویکرد اسلامی در کشور از دیگر بخش هایی است که در این مرکز نسبت به ارائه خدمات روانشناسی به مردم اقدام می کند.

وی بیان کرد: از دیگر خدمات این انجمن ارائه خدمات مشاوره تلفنی به صورت رایگان است و شهروندان قمی و همچنین مردم دیگر استان‌ها از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب می توانند در تماس با شماره ۱۴۸۰ به صورت رایگان از خدمات مشاوره بهره مند شوند.

مدیر انجمن خانواده استان قم همچنین مجمع خیرین ازدواج استان قم، مرکز «+زندگی» به عنوان مرکز ارائه خدمات به نیازمندان و معلولان، موسسه خیریه بانوی آسمان به عنوان مرکز تخصصی تسهیل ازدواج جوانان و مرکز تخصصی رسانه‌ای حوزه خانواده با عنوان «زندگی آموز و موج بیدار» را از دیگر بخش های فعال در ساختمان جدید انجمن خانواده استان قم ذکر کرد و افزود: هر کدام از این بخش‌ها خدمات تخصصی را به مردم قم و دیگر شهرها ارائه کرده و خدمات این مرکز در دو بخش عام المنفعه و خدمت رسانی دنبال می شود.

وی یادآور شد: در این مرکز خدمات مختلفی در حوزه خانواده با رویکرد فرهنگی، مذهبی و اجتماعی ارائه شده و امیدواریم که بتوانیم با ارائه این خدمات هرچه بیشتر از کیان خانواده‌ها صیانت کنیم.

امیدواریان بیان کرد: خدمات انجمن خانواده استان قم با استفاده از بهترین مشاوران با نگاهی دینی و مذهبی با هدف ارتقاء سلامت روان خانواده بوده و افتتاح این مرکز گامی در راستای فعالیت بیشتر در حوزه خانواده است.

وی گفت: علاقمندان برای بهره مند شدن از خدمات این مرکز می توانند به آدرس میدان شهید صدوقی، ابتدای خیابان عطاران، پلاک ۴۳ مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۳۲۹۱۱۸۰۰ تماس حاصل کنند.

آیت‌الله عابدی: ترویج ازدواج آسان در دستور کار همه نهادها قرار بگیرد

آیت الله عابدی از اساتید حوزه علمیه قم نیز در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه در مقوله مهم ازدواج باید شرایط خانواده‌ها مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: ترویج ازدواج آسان از مسائل مهمی است که باید از سوی همه نهادهای متولی امر مورد توجه قرار گیرد.

وی با تقدیر از خدماتی که در انجمن خانواده استان قم به مردم ارائه می شود، اضافه کرد: ارائه مشاوره به خانواده ها بر مبنای مسائل علمی و دینی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید از اقداماتی که در این راستا انجام می شود، حمایت لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس