هشدار هواشناسی در مورد احتمال آب‌گرفتگی معابر قم
هشدار هواشناسی در مورد احتمال آب‌گرفتگی معابر قم

اداره کل هواشناسی استان قم، بارش باران و وزش باد نسبتا شدید را برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه پیش‌بینی کرد و نسبت به آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، اداره کل هواشناسی استان وضعیت هوای قم را برای روزهای آینده، همراه با بارش باران و وزش باد پیش‌بینی کرد.

بر این اساس دوشنبه پنجم فروردین ماه، آسمان قم ابری در بیشتر ساعت‌ها همراه با بارندگی، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید خواهد بود همچنین احتمال آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها نیز وجود دارد.

سه‌شنبه ششم فروردین ماه نیز هوای قم نیمه‌ابری تا ابری است و در برخی ساعت‌ها شاهد بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق خواهیم بود، بارش‌ها در ارتفاعات به شکل برف بوده و اواخر وقت، کاهش ابر و افزایش باد برای هوای استان پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی قم، هوای استان در روز چهارشنبه به سمت کاهش ابر همراه با وزش باد نسبتا شدید پیش‌ می‌رود و در روز پنجشنبه هشتم فروردین ماه، آسمانی صاف در برخی ساعت‌ها افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید برای قم پیش‌بینی شده است.

جمعه نهم فروردین ماه آسمان قم مجددا ابری می‌شود و در برخی نقاط شاهد رگبار پراکنده و وزش باد خواهیم بود، این شرایط جوی در روز شنبه ناپایدارتر شده و در بعضی ساعت‌ها رگبار باران و ورزش باد برای قم پیش‌بینی شده است.

شایان ذکر است اداره کل هواشناسی استان، کمیته و بیشینه دمای شهر قم را برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، به ترتیب 14 و 4 درجه سانتیگراد پیش‌بینی کرده است.

انتهای پیام/

 

 

  • منبع خبر : اداره کل هواشناسی استان قم