۲۵ مرکز واکسیناسیون در قم تا پایان مرداد راه‌اندازی شود
۲۵ مرکز واکسیناسیون در قم تا پایان مرداد راه‌اندازی شود

استاندار قم گفت: راه‌اندازی ۲۵ مرکز واکسیناسیون و تزریق روزانه ۲۵ هزار دُز واکسن تا پایان مرداد ماه به عنوان هدفگذاری و چشم انداز دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، بهرام سرمست در نشست امروز ستاد استانی مبارزه با کرونا با تاکید بر تشدید نظارت‌ها برای عبور از موج پنجم بیماری کرونا اظهار کرد: لازم است از عادی انگاری وضعیت از سوی مردم پیشگیری کنیم.

وی افزود: توسعه واکسیناسیون در بخش‌های مختلف باید در دستور کار و اولویت برنامه‌ریزی قرار بگیرد و در این زمینه لازم است دانشگاه علوم پزشکی بر اساس وضعیت بومی و محلی استان نسبت به اخذ مجوز لازم برای واکسیناسیون اقشار پر خطر، اقدامات لازم را انجام دهد.

استاندار قم با بیان اینکه اعطای برخی مجوزهای واکسیناسیون از سوی وزارت بهداشت به صورت کلیشه‌ای و یکسان در تمام کشور صورت می‌گیرد گفت: این در حالی است که قم از جمله استان‌های با وضعیت خاص است و لازم است زودتر از مرحله کشوری، وارد فازهای بعدی شود.

وی با اشاره به ضرورت گسترش مراکز واکسیناسیون عنوان کرد: در حال حاضر ۱۳ مرکز واکسیناسیون در قم راه‌اندازی شده ولی از دانشگاه علوم پزشکی می‌خواهم فعالیت ۲۵ مرکز واکسیناسیون و تزریق روزانه ۲۵ هزار دُز واکسن را تا پایان مرداد ماه به عنوان هدفگذاری و چشم انداز کوتاه مدت قرار دهد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : زهرا زنگنه