برگزیدگان مرحله استانی بیست و سومین جشنواره قصه‌گویی قم و راه‌یافتگان به مرحله منطقه‌ای، معرفی شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم، پس از بررسی آثار رسیده از قصه‌گویان در گروه‌های «پسران و دختران»، «زنان و مردان» و «پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها» در بخش‌های ملی و آیینی- سنتی، برگزیدگان مرحله ی استانی بیست ‌و سومین جشنواره قصه‌گویی قم و راه‌یافتگان به مرحله منطقه‌ای، معرفی شدند.

قمر غلامیان، سیده لیلا موسوی و شیرین دادخواه، اعضای هیئت‌داوران بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی استان قم را تشکیل دادند که در بخش «مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها»، صدیقه یعقوبی را با قصه «دختر یکی یکدونه» به عنوان نفر نخست و مهناز عادل‌زاده را با قصه «خانه آباد کن، دل شاد کن» به عنوان شایسته تقدیر برگزیدند.

در بخش «زنان و مردان» نیز ایمانه خلیلی با قصه «ایوانی رو به جاده» به ‌عنوان نفر اول، فهیمه مرزبان با قصه «جادوگر خودخواه» نفر دوم، مهین رئوف با قصه» بدترین جشن تولد ماربوآ» نفر سوم و محسن کریمی با قصه «به دنبال فلک» و فاطمه نوری با قصه «کار بزرگ» شایسته تقدیر شدند.

هیئت ‌داوران بیست‌ و سومین جشنواره قصه‌گویی استان قم با هدف تشویق اعضای انجمن قصه‌گویی و نفرات آزاد شرکت‌کننده در این جشنواره از خانم‌ها زهرا مرادی نعمت با قصه «امین‌ترین دوست» و خانم مریم سمیرانی با قصه «دختر کوچولوی زرنگ» تقدیر ویژه کردند.

در بخش «دختران و پسران» نیز محمد امین اصغری با قصه «خانه پرسر و صدا» به ‌عنوان نفر اول، زهرا علیئی با قصه «آدم کوچولوی گرسنه» به عنوان نفر دوم و فاطمه کدخدا قلی با قصه «عطسه فیل» به عنوان نفر سوم شناخته شدند.

گفتنی است مراسم تقدیر از برگزیدگان به علت شرایط کرونا به فرصتی مناسب موکول شده است.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم