پذیرش301 هزار نفر روز زائر فرهنگی در ستادهای اسکان قم
پذیرش301 هزار نفر روز زائر فرهنگی در ستادهای اسکان قم

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم ، تعداد میهمانان نوروزی پذیرش شده در ستاد اسکان را از ابتدای پذیرش زائرین عزیز شهر کریمه اهل بیت سلام الله علیها تا پایان روز پنجم فروردیمن 304 هزار و 555 نفر روز اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حمید رضا شیخ الاسلام اظهار کرد: با تلاش و حضور شبانه روزی اعضای ستاد اسکان در ستادهای 5 گانه  آموزش و پرورش استان،نسبت به تمامی هموطنان مسافر که طی 5 روز گذشته به قم سفر نموده و برای اسکان مراجعه کرده اند پذیرش انجام گردیده و تا این ساعت آمار پذیرش شدگان از مرز300 هزارنفرروز گذشته است.

وی این آمار را در قالب 49 هزار و 512خانوار اعلام کرد و یادآور شد: ارائه خدمات و سرویس دهی ستاد به مسافرین عزیز به ویژه فرهنگیان گرامی تا آخرین روز و ساعات ایام تعطیلی ادامه خواهد داشت و در خصوص شرایط جوی و وضعیت ناپایدار  هوایی و موقعیت های اضطراری نیز تمهیدات مناسب انجام  و پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: آموزش و پرورش استان قم با نصب حدود 75عدد بنر ویژه  راهنمایی زائرین و تعداد زیادی بنرهای  خیر مقدم و همچنین موضوعات تربیتی ، آداب سفر و زیارت  و بسته های حاوی نقشه اماکن تاریخی، توریستی و دینی و حجاب و عفاف و گام دوم انقلاب ، امر به معروف و نهی از منکرو  ایام رجب المرجب و بعثت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلم گفت : این استان اقدامات شایسته ای را انجام داده تا ضمن تسهیل در هدایت مسافرین محترم نسبت به ترویج مسائل دینی و تربیتی و آموزشی نیز اقدام کرده باشد.

وی با بیان اینکه بیش از 300 واحد آموزشی در قالب 3000کلاس درس برای مهمانان با امکانات مناسب و شایسته  فراهم شده است افزود: بیشترین مسافرین استان قم متعلق به استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، اردبیل، مازندران و همدان هستند که برای شروع سال نو وگذران ایام تعطیلات قم را برگزیده اند.

وی در پایان گفت: تا پایان سفر نوروزی و تعطیلات سال نو با تمام افتخار در خدمت زائرین عزیز شهر کریمه اهل بیت سلام الله علیها خواهیم بود.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم