برگزاری سوگواره مردمی «کریمِ غریب» در قم همزمان با ۷ صفر
برگزاری سوگواره مردمی «کریمِ غریب» در قم همزمان با ۷ صفر

همزمان با هفتمین روز از ماه حزن آل الله، سوگواره مردمی «کریمِ غریب» در قم برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم،حجت الاسلام احمد قادری با اعلام این خبر اظهار کرد: در طول ماه محرم و صفر، مجالس زیاد و با عظمتی در رثای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام برگزار می‌شود ولی بر ما لازم است نسبت به مجالس ویژه امام حسن مجتبی (علیه السلام)، اهتمام بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به حدیث شریف نبوی «اَلحَسَنُ و الحُسینُ عَلیهماالسلام امامان قاما اَو قَعَدا» گفت: همه امامان معصوم از جهت امامت و عظمت در یک رتبه هستند؛ اما جایگاه امام مجتبی و ابی عبدالله الحسین (علیهما السلام)، ویژه و خاص است.

دبیر سوگواره مردمی کریمِ غریب گفت: بر اساس خط فکری رهبر عزیز انقلاب، ما معتقدیم که همه ائمّه‌ى ما جهاد می‌کردند؛ اعتقاد شیعه باید این باشد و تاریخ به این گویا است که ائمّه‌ى ما در دوران زندگىِ ۲۵۰ساله‌شان، دائماً مشغول جهاد بودند و امام حسن مجتبی علیه السلام در این خطّ طولىِ ۲۵۰ساله، یک نقش بسیار اساسى و برجسته‌اى دارد.

این فعال فرهنگی به فعالیت هایی که از ابتدای کرونا تا بحال در منطقه چهار قم صورت گرفته اشاره کرد و گفت: اگرچه که محدودیت های بهداشتی، بسیاری از روضه های خانگی را تعطیل کرد؛ اما برگزاری مراسمات متعدد در فضای باز، از جمله اقدامات مثبتی بود که خیلی زود، در سراسر کشور، اجرایی شد.

حجت الاسلام قادری، سوگواره “کریمِ غریب” را یک کار جهادی و مردمی دانست و بر فراگیر شدن اینگونه اقدامات در جامعه اسلامی، تاکید کرد.

به گفته وی، سوگواره مردمی کریمِ غریب همزمان با هفتم صفر سالروز شهادت کریم اهلبیت، حضرت امام حسن مجتبی(ع) در فضای باز منطقه بنیاد قم، برگزار می‌شود.

دبیر این سوگواره گفت: سخنران این مراسم، آیت الله حسینی قزوینی دامت برکاته و ذکر مصیبت توسط ذاکر با اخلاص اهل بیت علیهم السلام، حاج حسن برخورداری انجام خواهد گرفت.

وی دیگر برنامه‌های این سوگواره را که با همکاری حوزه بسیج شهید بهشتی و پایگاه بسیج مسجد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) برگزار می شود، قرائت زیارت پرفیض امین الله و اجرای گروه سرود نوجوانان بسیجی انصارالحجه، برشمرد.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی موسسه امام هادی(ع)