پارکینگ‌های قم ظرفیت ۶۵۰۰ خودرو را دارند
پارکینگ‌های قم ظرفیت ۶۵۰۰ خودرو را دارند

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت : ۱۰ پارکینگ در سطح شهر ظرفیت بیش از ۶۵۰۰ دستگاه خودرو را دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، علی نیک اظهار کرد: در حال حاضر پارکینگ‌های زائر، علیخانی، دادگستری، شرقی، زمزم، بهار، شهید کاظمی، پل ۹ دی و شهید فاطمی از جمله پارکینگ‌های شهر قم به شمار می آید.

وی اضافه کرد: طرح شهید کاظمی با مساحت ۲۲ هزار مترمربع برای استفاده به عنوان پارکینگ تسطیح شده است که ظرفیت پارک حدود۸۰۰ دستگاه خودرو در این محوطه وجود دارد و درب های ورودی آن از خیابان شهدا و بلوار شهید منتظری است.

علی نیک بیان کرد: در روزهای بارندگی که ورودی های بلوار زائر بسته و دسترسی به پارکینگ‌های سطح رودخانه محدود می شود، به همان نسبت نیز تعداد زائران در چنین روزهایی کاهش می یابد که عوامل پلیس راهور و  ترافیک مناطق شهرداری، مسافران را به پارکینگ‌هایی که در سطح شهر قرار دارد، هدایت می نمایند.

به گفته نیک، در صورتی که پارکینگ‌های موجود پاسخگوی تعداد خودروهای مسافران نباشد، زمین مسطحی در نزدیکی حرم حضرت معصومه(س) برای پارک خودرو پیش بینی شده است.

وی با بیان این که امسال نهضت پارکینگ سازی در قم اجرایی می شود، گفت: اجرای کامل این طرح بستگی به برنامه ریزی های صحیح و همچنین اختصاص بودجه به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری دارد.

وی افزود: با مدیرکل آموزش و پرورش نیز رایزنی صورت گرفته است تا در مناطقی از شهر که ترافیک سنگین می باشد، بتوان از حیاط مدارس به عنوان پارکینگ استفاده نمود.

علی نیک خاطر نشان کرد: باید فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی را میان مردم گسترش دهیم تا مردم خودروهای خود را در حاشیه شهر که جای پارک به میزان کافی موجود است، پارک نمایند و با خودروهای عمومی در شهر جابه جا  شوند.

وی افزود: در این صورت نیازی به خرید زمین هایی با قیمت بالا در هسته مرکزی شهر و ایجاد پارکینگ نخواهد بود.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم