آیا مقامات بهداشتی به قولشان عمل می‌کنند؟
آیا مقامات بهداشتی به قولشان عمل می‌کنند؟

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم گفته است: انجام تست PCR دو بار در هفته برای دانش آموزانی که واکسن نزنند اجباری خواهد بود، اما آیا این وعده عملی خواهد شد؟

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، در خبری که معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان در سایت خود منتشر کرده، به نقل از باقر محمودی رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم آمده است: در صورت بازگشایی مدارس به صورت حضوری، انجام تست PCR به صورت دو بار در هفته برای دانش آموزانی که واکسن دریافت نکرده‌اند، الزامی است.

او در عین حال تصریح کرده که تاکنون فقط ۲۲ درصد از دانش آموزان استان جهت تزریق واکسن کرونا اقدام کرده‌اند.

محمودی همچنین با تاکید بر بر تسریع در روند واکسیناسیون دانش آموزان  ۱۲ تا ۱۸ سال در استان گفته است: تاکنون حدود ۲۲ درصد دانش آموزان بالای ۱۲ سال یا به عبارتی بیش از ۲۷ هزار نفر از این جامعه هدف در استان قم دوز اول واکسن سینوفارم را دریافت کرده‌اند.

با توجه به تبلیغات گوناگونی که در مورد ضرورت بازگشایی مدارس و آموزش حضوری صورت می‌گیرد، دو سوال مهم ذهن بسیاری از مردم را درگیر کرده است؛ نخست اینکه آیا واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال با واکسن سینوفارم، تاییدیه‌ای معتبر و بین‌المللی دارد؟ اگر پاسخ مثبت است چرا اطلاعات آن به صورت شفاف در اختیار عموم افراد جامعه قرار نمی‌گیرد تا با خیال راحت، فرزندانشان را برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون ببرند؟ و اگر پاسخ منفی است، چه اصراری بر این کار وجود دارد و آیا در چنین شرایطی، تکمیل واکسیناسیون گروه‌های هدف اهمیت بیشتری ندارد؟

سوال دوم این است که آیا این وعده محقق خواهد شد؟ آیا واقعا اگر دانش‌آموزی واکسن نزده باشد، مجبور به انجام دو تست PCR در طول هفته خواهد بود یا اینکه این وعده صرفا برای اعتمادسازی داده شده است؟ همچنین سوال دیگر این است که هزینه انجام این تست‌های هفتگی با چه کسی خواهد بود؟

انتظار از مقامات بهداشتی استان قم این است که اطلاعات شفاف‌تری در خصوص وعده‌ها و برنامه‌های خود ارائه کنند تا مردم هم اعتماد و اطمینان بیشتری به آنها داشته باشند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح