باغ پرندگان قم اواخر آبان ماه بازگشایی می‌شود
باغ پرندگان قم اواخر آبان ماه بازگشایی می‌شود

معاون شهردار قم از بازگشایی باغ پرندگان قم در روزهای پایانی آبان ماه خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، عباس ذاکریان امروز در نشست رسمی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، از بازگشایی باغ پرندگان قم خبر داد و اظهار کرد: نشست‌های متعدد میان مسئولان مدیریت شهری با مسئولان نهادهایی مانند دامپزشکی و محیط زیست در موضوع باغ پرندگان برگزار و واکسیناسیون هم انجام شده است.

وی افزود: آزمایش PCR نیز از پرندگان این باغ به عمل آمده تا هیچ مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم به بازگشایی باغ پرندگان قم طی روزهای ۲۶ یا ۲۷ آبان ماه اشاره و خاطرنشان کرد: عمده جذابیت این باغ مربوط به پرندگان مستقر در بخش برکه است به همین علت اقدامات ویژه‌ای در این بخش انجام شده است.

وی از راه‌اندازی تصفیه خانه برکه باغ پرندگان قم خبر داد و گفت: مقدمات راه‌اندازی این تصفیه خانه انجام شده و در هفته آینده نصب خواهد شد.

گفتنی است هفته گذشته، مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم در نشستی با اهالی رسانه از کارشکنی در روند بازگشایی باغ پرندگان انتقاد کرده بود.

وی گفته بود: باغ پرندگان قم از یک سال گذشته به بهترین شکل ممکن آماده شده، اما با کارشکنی عده‌ای، شهروندان توانسته‌اند از آن بهره‌ای ببرند؛ برخی از مسئولان مخالف راه اندازی باغ پرندگان به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری هستند و عملا با سخت گیری و اعمال برخی کار‌ها مانند الزام بر تست پی سی آر برای پرندگان اجازه راه اندازی این مجموعه تفریحی شاخص و زیبا را نمی‌دهند.

این اظهار نظر شهردار قم، واکنش‌های مختلفی را در پی داشت؛ رسانه‌ها تیتر خبر خود از نشست خبری را به همین مسئله اختصاص دادند و از سوی دیگر، گروهی در شبکه‌های اجتماعی و به صورت سازمان‌یافته به مخالفت با اصل احداث و راه‌اندازی مجدد باغ پرندگان پرداختند.

انتهای پیام/

  • نویسنده : زهرا زنگنه