پارکینگ ۲۰۰ هکتاری جمکران احداث می‌شود
پارکینگ ۲۰۰ هکتاری جمکران احداث می‌شود

معاون شهردار قم گفت : ۱۷ قطعه پارکینگ ویژه نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران با مجموع مساحت 200 هکتار در حال آماده سازی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید امیر سامع  در جلسه ستاد تسهیلات زائران که در سالن جلسات ساختمان اداری مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: با آغاز بارندگی‌ها در قم تمام مسافران نوروزی به مکان‌های مسقف و ایمن شهری منتقل شدند.

وی با اشاره به تدابیر شهرداری قم برای تأمین پارکینگ مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان افزود: شهرداری قم ۲۰۰ هکتار پارکینگ ویژه نیمه شعبان در پیرامون مسجد مقدس جمکران فراهم خواهد کرد، مقدمات این عمل از روزهای آتی آغاز می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به مشکلات مالی شدید شهرداری در تملک اراضی محدوده مسجد مقدس جمکران برای تبدیل کردن آن‌ها به پارکینگ تأکید کرد: با توجه به افزایش ساخت‌وسازها در پیرامون مسجد مقدس جمکران، امکان تملک اراضی خالی برای تبدیل کردن آن‌ها به پارکینگ نسبت به سال‌های گذشته بسیار دشوارتر و پرهزینه‌تر شده است.

سامع با بیان رویکرد شهرداری در سهولت مسافران و زائران نیمه شعبان در رفت‌وآمد به پارکینگ‌های در نظر گرفته‌شده، ابراز کرد: در تأمین و ایجاد زیرساخت ۲۰۰ هکتاری پارکینگ در اطراف مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان، کارت‌های رنگی برای رفت‌وآمد راحت و بدون دردسر زائران به پارکینگ‌های مختلف به‌صورت مجزا و منحصربه‌فرد آماده خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت ۲۰۰ هکتاری پارکینگ مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان تصریح کرد: ۱۷  قطعه پارکینگ ویژه نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران در حال آماده‌سازی است، ۱۵۰ هزار خودرو و ۱۰ هزار اتوبوس ظرفیت نسبی این ۲۰۰ هکتار پارکینگ روباز خواهد بود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان برخی از مشکلات استقرار موکب در ایام نیمه شعبان در محدوده حرم تا حرم، اضافه کرد: مشکلات برق و آب موکب داران بلوار پیامبر اعظم (ص) از مشکلاتی بوده در سال‌های گذشته بخشی مهمی از زیرساخت‌های ویژه آن برطرف شده اما همچنان مشکلاتی در این زمینه احساس می‌شود.

انتهای پیام/د

 

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم