حمایت از تولید ایرانی با «کالا کارت»
حمایت از تولید ایرانی با «کالا کارت»

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: تاکنون بیش از 845 میلیارد ریال وام خرید کالای ایرانی در قالب کالا کارات و با هدف عمل به شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زادیی‌ها» به شهروندان پرداخت شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید حسین دامادی در گفت‌وگو با خبرنگاران که به مناسبت چهاردهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران صورت گرفت اظهار کرد: این بانک در طی ۱۴ سال از زمان تاسیس خود ثابت کرده که نظام بانکی مبتنی بر قرض الحسنه با برکت و سودآور است.

وی مشتریان بانک مهر ایران را خوش حساب ترین مشتریان بانکی معرفی کرد و گفت: تعداد مشتریانی که نسبت به بازپرداخت تسهیلات دریافتی بد حسابی می کنند کمتر از یک درصد هستند و این نشان می دهد، قریب به اتفاق مشتریان ما، ترویج گران نظام بانکداری اسلامی و فرهنگ متعالی قرض الحسنه هستند.

این پیشکسوت نظام بانکی از مشارکت استان قم در خرید و اهدای ۳۵۰ قلم تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا در سال جاری خبرداد و گفت: این اقلام پزشکی که چیزی حدود ۸۰۰ میلیون تومان ارزش دارد به نیت سلامتی مردم قم و تقدیر از کادر درمان به دانشگاه علوم پزشکی استان اهدا شد.

بانک مهر ایران پیشتاز مقابله با کرونا

مدیر شعب بانک مهر ایران در استان قم از اعطای تسهیلات ویژه سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا با تاییدیه و معرفی وزارت اقتصاد و دارایی خبرداد و افزود: خدمات ما در مقابله با ویروس کرونا و حمایت از مردم  آسیب دیده به اینجا ختم نمی شود و در اقدامی تازه در نظر داریم به سرپرستان خانوار نیازمندی که درگیر کرونا شده اند وام ۱۰۰ میلیون ریالی با اقساط ۳۶ ماهه بدهیم.

دامادی با بیان اینکه کارکنان بانک مهر ایران خدمت به فرهنگ قرض الحسنه و توسعه بانکداری اسلامی را خدمتی با ارزش تلقی می کنند،گفت: خوشبختانه به برکت نظام قرض الحسنه در حال حاضر سرمایه بانک مهر ایران از ۱۵هزار میلیارد ریال در سال ۸۶ به ۴۱ هزار میلیارد ریال رسیده  و پیش بینی می شود تا پایان سال ان شاء الله به ۵۰ هزار میلیارد ریال برسد.

اعطای ۱۰۰۰ وام بدون ضامن

وی از اعطای ۱۰۰۰ فقره وام بدون ضامن در شعب بانک مهر ایران در استان قم خبرداد و گفت: این بانک براساس اعتبارسنجی و عملکرد بانکی مشتریان امتیازبندی کرده و به مشتریان خوش حساب خود وام های بدون ضامن اعطا می کند.

مدیر شعب بانک مهر ایران در استان قم با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به نام سال « تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» از تدوین و اجرای دو طرح تسهیلاتی «کالا کارت» و «حمایت از خرید کالا و خدمات ایرانی» در راستای تحقق شعار سال خبر داد و افزود:خوشبختانه بانک مهر ایران یکی از پیشتازان رفع موانع تولید و پشتیبانی از کالای ایرانی بوده و در استان قم تاکنون بیش از ۸۴۵ میلیارد ریال وام قرض الحسنه حمایت از خرید کالای ایرانی به مشتریان خود پرداخت شده است.

انتهای پیام/