خاطراتی از همراهی همسر آیت‌الله فاضل لنکرانی با این مرجع تقلید در دوران تبعید
خاطراتی از همراهی همسر آیت‌الله فاضل لنکرانی با این مرجع تقلید در دوران تبعید

استاد حوزه علمیه گفت: همسر آیت الله العظمی مرحوم فاضل لنکرانی در تمام سختی ها و مشکلات از جمله تبعید به بندر لنگه در کتار این مرجع تقلید حضور داشت.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مراسم ترحیم همسر آیت الله فاضل لنکرانی شامگاه پنجشنبه با حضور مراجع عظام تقلید و علماء حوزه علمیه کشور، ائمه جمعه و جماعات، شخصیت‌های برجسته کشوری و اقشار مختلف در مسجد مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام قم برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین نظری منفرد در این مراسم با اشاره گذرا بودن دنیا اظهار کرد: عمر یک بار برای هر کسی اتقاق می افتد و زمانی که به رستاخیر می رسند متوجه می شوند که این دنیا در حد یک شب بوده است.

وی ادامه داد: با این که دنیا فانی و گذرا است عده ای خودشان را به آب و آتش می زنند که به کجا برسند.

نظری منفرد ابراز کرد: در روایت ها آمده است زمانی که عزرائیل خدمت حضرت آدم می رسند تا قبض روح کنند این پیامبر عظیم الشان می فرمایند اجازه بدهید به سایه بروم بعد از آن عزرائیل از ایشان می پرسد دنیا را چطور دیدید ایشان جواب می دهد همه عمر دنیا را به اندازه ای آمدن از آفتاب به سایه ای که الان آمدم، دیدم، این واقعیت دنیا است.

این استاد حوزه علمیه بیان کرد: دنیا جای گذر است و در این میان درگذشتان برای افراد زنده، آینه عبرت هستند.

وی ادامه داد: انسان باید فکر کند که چطور در این دنیا زندگی کند تا خداوند متعال از ایشان راضی شود چرا که در زمان قبض روح به انسان گفته می شود که دست شما از این دنیا کوتاه شده و هر کاری که قرار بود انجام بدهید، انجام دادید.

نظری منفرد افزود: انسان ها باید از عمر خودشان بهترین استفاده را بکنند تا در آخرت تحفه ای داشته باشند.

وی به شخصیت آیت الله العظمی فاضل لنکرانی اشاره و خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب شرایط بسیار سختی را شاهد بودیم و فضا کاملا امنیتی و پلیسی بود؛ در این فضا این مرجع گرانقدر به بندر لنگه تبعید و بعد به یزد تبعید شدند و در این سختی ها همسر ایشان همواره همراه بود.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: همسر این مرجع عالیقدر در رشد ایشان نقش داشتند و در سختی ها و مشکلات در کنار ایشان بودند.

وی ابراز کرد: آیت الله العظمی فاضل لنکرانن و همسر مکرم ایشان هر دو در ایام فاطمیه دار فانی را وداع گفتند ، در ایامی که خود ایشان احیاگر آن بودند.

استاد حوزه علمیه قم به مرکز فقهی ائمه اطهار اشاره کرد و گفت: این مرکز یادگاری ارزشمند از این مرجع تقلید است که در زمینه فقه، اصول و کلام توفیقات زیادی را داشته است.

انتهای پیام/