سوگواره «سرباز زهرا سردار دل‌ها» در قم برگزار شد
سوگواره «سرباز زهرا سردار دل‌ها» در قم برگزار شد

سوگواره مردمی «سرباز زهرا سردار دل‌ها» همزمان با ظهر شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و در دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی موسسه امام هادی(ع)، حجت‌الاسلام احمد قادری در این سوگواره که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و نیز سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری قم در فضای باز مقابل مسجد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها (بنیاد) برگزار شد اظهار کرد: تاکنون برنامه های متعددی در تعظیم و گرامیداشت شهادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت زهرا سلام الله علیها، اجرا شده است.

وی حضور نماینده مردم در مجلس و فرماندار قم در این مراسم را جلوه ویژه ای از پیوند عمیق میان مردم و مسئولان دانست و گفت: حضور چهره های سیاسی و اجرایی در مراسمات مذهبی و معنوی، موجب ارتباط صمیمی تر و نزدیک تر مردم و مسئولان خواهد شد.

فرماندار قم نیز در این سوگواره با بیان ویژگی های سردار سلیمانی تاکید کرد: چیزی که شهید سلیمانی را بر اوج عظمت دنیا نشاند، پیروی از ولایت بود.

مرتضی حیدری ، با تاکید بر برپایی چنین مجالس دینی و مذهبی، اخلاص، صداقت و ارادت را سه نقطه ی برجسته ی اینگونه محافل برشمرد و گفت: ائمه اطهار علیهم السلام برحسب آنچه قرآن‌ بِدان اشاره کرده، زنده و حاضرند و یقیناََ این سوگواری ها و عرض ارادت ها، مورد توجه خالصانه و صادقانه آنها قرار خواهد گرفت.

فرماندار قم انقلاب خمینی را در امتداد انقلاب حسینی دانست و با بیان اینکه آوازه ی اسلام در قرون ۲۰ و ۲۱، احیا شد و به یکباره به گوش تمام جهانیان رسید، افزود: بی اراده و برنامه نیست که بعد از چهارده قرن، یکی از فرزندان حضرت زهرا سلام الله علیها، یعنی حضرت روح الله الموسوی الخمینی، با ابتکار و درایت خود، قیامی را همانند قیام امام حسین تدارک می ببیند و حتما تقدیر خداوند، پشتوانه ی آن بوده است.

همچنین در این مراسم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، زهرای مرضیه سلام الله علیها را مصداق انسان کامل و اسوه برای بشریت و همه انسانها دانست و گفت: امام زمانی که خود ثمره ی خلقت و همه ی موجودات، به طُفیل ایشان به وجود آمده اند فرمود: دختر رسول خدا اسوه ی حسنه برای من است.

وی با اشاره به حدیث شریف: «إِنَّ اللَّهَ یَغْضَبُ لِغَضَبِ فاطمَه، وَیَرْضَى لِرِضَاها»، هر عملی را که زهرای اطهر را خشمگین میکند، باعث خشمگینی خداوند دانست و گفت: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در همه ی ابعاد، انسانی کامل بود و انسان کاملی چون او، رضایتش رضایت خدا و خشم او، خشم خداست.

ذوالنوری با بیان اینکه در همه جا افراد را با اسم پدر و مادر میشناسند، حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها را از این قاعده مستثنی دانست و گفت: درخصوص حضرت باید گفت که فاطمه علیهاالسلام محور است، او قطب است؛ زیرا خدا اینچنین معرفی می کند که: «هُمْ فاطِمَهُ وَاَبُوها وَبَعلُها وَبَنُوها» یعنی فاطمه و پدرش، فاطمه و همسرش و فاطمه و بچه های فاطمه.

در این مراسم که با اجرای گروه دمام زنی و گروه سرود همراه بود، حاج حسن برخورداری به روضه خوانی و ذکر مصیبت پرداخت.

همچنین با حضور مادر حجت الاسلام شهید مالامیری (اولین شهید روحانی مدافع حرم) و زینب عُشریه (فرزند شهید مدافع حرم)، از پیام سردار سلیمانی در خصوص آداب شرکت در مجالس روضه حضرت زهرا سلام الله علیها، رونمایی شد.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی موسسه امام هادی(ع)