ترمیم موقت و برقراری جریان دو طرفه ترافیک در جاده قم – جعفریه توسط راهداری شهرستان قم
ترمیم موقت و برقراری جریان دو طرفه ترافیک در جاده قم – جعفریه توسط راهداری شهرستان قم

رئیس اداره راهداری شهرستان قم: با توجه به نشست بخشی از جاده قم – جعفریه به دلیل سیلاب، ترمیم موقت و دو طرفه شدن لاین برگشت توسط این اداره انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، اکبر نوروزپور با اشاره به بارندگی‌های اخیر و جاری شدن سیلاب‌های منطقه‌ای در برخی نقاط استان اظهار کرد: به دلیل نفوذ آب‌های سطحی از محل عبور تاسیسات گاز و نفت که به صورت عرضی از زیر محور قم – جعفریه عبور کرده‌اند، شاهد نشست بخشی از این مسیر در کیلومتر دو جاده بودیم.

وی افزود: این جاده توسط پیمانکار طرف قرارداد شهرداری احداث شده و نگهداری آن هم با شهرداری منطقه است اما با توجه به مشکل به وجود آمده و بنا به دستور استانداری و مدیریت بحران استان، اداره راهداری وارد عمل شد و نسبت به انسداد لاین رفت از قم به جعفریه و دو طرفه کردن لاین برگشت اقدام لازم را انجام داد تا تردد در این مسیر جریان داشته باشد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان قم عنوان کرد: 80 درصد کار در این مسیر توسط اداره راهداری انجام شده و همچنین ترمیم موقت شامل برداشت لایه‌های سست زیرسازی، جمع‌آوری آسفالت تخریب شده، بارریزی، تسطیح و کوبش مجدد هم به انجام رسیده است.

انتهای پیام/د

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم