پیشرفت کشور در گرو نیروی انسانی کارآمد
پیشرفت کشور در گرو نیروی انسانی کارآمد

فرمانده سپاه استان قم گفت: پیشرفت همه جانبه مد نظر رهبر معظم انقلاب، در گروه تربیت نیروی انسانی کارآمدی است که در آموزش و پرورش محقق می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) با مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان قم دیدار و گفت‌وگو کرد/

سردار محمدرضا موحد در این دیدار ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و تبریک انتصاب جناب رحیمی به عنوان مدیر کل آموزش و پرورش استان قم گفت: حسّاسترین و مهمترین بخش اداره کشور، آموزش و پرورش است. وقتی معلم قشر جوان را پرورش میدهید، در واقع نیروی انسانی کشور را تربیت میکنید. هیچ کشوری بدون برخورداری از نیروی انسانىِ کارآمد نمی تواند پیشرفت کند.

وی افزود: با توجه به شرایط کرونا و تعطیلی مدارس موضوع تربیت در آموزش و پرورش باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.  موضوع تربیت خیلی مهم است؛ این نسلی که می خواهد هدف انقلاب را که رساندن پرچم انقلاب به دست صاحب اصلی آن است نقش ایفا کند ؛ لازمه اش تربیت دینی است.

فرمانده ارشد سپاه قم ابراز کرد: بسیج ذخیره تمام نشدنی انقلاب اسلامی ایران است. امروزه فرهنگ بسیجی به عنوان بخشی از فرهنگ انقلاب اسلامی توانسته است ازطریق جذب جوانان و نوجوانان با تهاجم فرهنگی غرب به نحو شایسته مقابله کند.

موحد تاکید کرد: بسیج به عنوان مردمی ترین نهاد، مهمترین نقش را در پیشبرد اهداف جامعه در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی داشته است.

وی اذعان کرد: سپاه زیرساخت های اردوگاه های آموزشی خود را به لحاظ فیزیکی و هم به  لحاظ معنوی برای جوانان بالاخص دانش آموزان آماده کرده است؛ بیشتر اردوگاه های آموزشی سپاه بازسازی شده است تا اثرگذاری بیشتری برای نسل جوان داشته باشد. در پادگان ۱۹ دی شهید گمنام دفن شده است . راویان قوی را آموزش داده ایم تا از حماسه های رزمندگان اسلام برای نسل جوان در اردوهای دانش آموزی روایتگری کنند.

موحد درخصوص همکاری و هم افزایی مدارس با مساجد، پایگاه های بسیج و مدیران محله ها گفت : بر اساس آماری که از کمیته امداد، بهزیستی، اطلاعات، ناجا و اطلاعاتی که خود سپاه داشت شروع به تقسیم بندی استان کردیم که در ابتدا استان  به ۱۵محله تقسیم شد.

فرمانده سپاه استان قم با اشاره به اینکه  در ابتدا بحث محله محوری را برای محله های آسیب پذیر قم شروع کردیم، گفت: با شیوع کرونا به این نتیجه رسیدیم که سیستم محله محوری سیستم خوبی است و با این طرح می توانیم محله ها را پشتیبانی کنیم.

وی اضافه کرد: در ابتدای شیوع کرونا که وضعیت خوب نبود این طرح بسیار به ما کمک کرد به همین دلیل محلات را به ۵۲ محله افزایش دادیم.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱۵محله در استان روی نقشه مشخص شده است و مدیران خواهر و برادر هر محله هم منتصب شده اند.

وی گفت: در حال حاضر ۲۰محل در پردیسان و ۹۵محله در قم بر روی نقشه تقسیم بندی شده است.

موحد افزود: در همین راستا تاکنون ۲۰خانه اعتماد و ۸۰ خانه سبز که در مباحث فرزند پروری، اخلاق و… فعال هستند را در محلات تشکیل داده ایم.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم تاکید کرد: سپاه قم برای کاهش آسیب ها و تهدیدها در مدارس آمادگی دارد مدارس را به مساجد و پایگاه های بسیج و مدیران محله وصل کند تا با هم افزایی هم بتوانند تهدیدات دشمن بی اثر کنند. اگر این هم افزایی شکل بگیرد جوانان و نوجوانان از تهاجم فرهنگی دشمن مصون می مانند.

در ادامه علیرضا رحیمی مدیر کل آموزش و پرورش استان قم از حضور فرمانده سپاه قم در آموزش و پرورش ابراز خرسندی کرد و گفت: حضور سپاهیان در مدارس و آموزش و پرورش برای معلمان و دانش آموزان باعث امید ، نشاط و ایجاد انگیزه می شود. باتوجه به نزدیک بودن دهه مبارک فجر امسال دستاوردهای نظام را باید  برای دانش آموزان و معلمان تبیین  کنیم.

وی  افزود: ما ابهت آمریکا را در دستگیری ملوانان متجاوز آمریکا توسط نیروی دریایی سپاه شکستیم. ما هیمنه پوشالی آمریکا را در موشک باران عین الاسد شکستیم و دوست دارم نمایشگاهی در این خصوص برای دانش آموزان در دهه فجر برپا شود تا افول آمریکا در معرض دید جوانان قرار بگیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم خاطرنشان کرد: ما نگران آموزش نیستیم چون مردم مطالبه گری می کنند و در بعد پرورشی طرح هایی از قبیل : یک روز با شهدا ، یک روز در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و برای پاسخ به شبهات مهدویت جوانان یک روز در جمکران برای مدارس پیش بینی خواهیم کرد و در این زمینه نیازمند همکاری سپاه هستیم.

انتهای پیام/د

 

  • نویسنده : سونیا سیاوشی