بهره‌برداری و آغاز عملیات ۱۰۰ پروژه شهری قم
بهره‌برداری و آغاز عملیات ۱۰۰ پروژه شهری قم

آیین افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰ پروژه شهری قم به مناسبت دهه فجر برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، در این مراسم که با حضور استاندار، شهردار و دیگر مدیران و مسئولان شهری برگزار شد، حدود  ۱۰ هزار میلیارد ریال پروژه به مناسبت دهه فجر افتتاح شد.

به گفته سید مرتضی سقائیان‌نژاد، در محله نخست ۱۲ پروژه افتتاح شده‌ است.

وی افزود: از جمله پروژه‌های شاخصی که در نخستین مرحله افتتاح پروژه‌های دهه فجر امسال بهره برداری شد، مجتمع فرهنگی ورزشی شهدای جودی در منطقه ۵ شهرداری قم و محله اسماعیل آباد است.

به نوشته پرتال خبری شهرداری ق، سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه پروژه‌هایی که قالب طرح «قم در مسیر تحول» افتتاح می‌شوند در دو حیطه سخت افزاری و نرم افزاری قرار دارند گفته است: فاز سوم پیاده راه خیابان ارم یکی از پروژه‌های خوب برای آرامسازی اطراف حرم مطهر است که در روزهای آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: افتتاح خیابان شهیدان برقعی که فرایند اجرای آن ۴۰ سال طول کشیده بود، از دیگر پروژه‌های کلان دهه فجر امسال است. همچنین پروژه فاز سوم خیابان شهید روحانی در روزهای آینده افتتاح خواهد شد.

رونمایی از ۵۲ اتوبوس شهری یکی از برنامه‌هایی بود که در مرحله نخست افتتاح پروژه‌های شهری قم صورت گرفت؛ شهردار قم در این زمینه هم خاطرنشان کرد: سال ۹۸ ناوگان اتوبوسرانی شهر قم نزدیک به ۱۱ سال عمر داشت و فرسوده محسوب می‌شد اما با اقداماتی که صورت گرفت این ناوگان اکنون جوان است.

متن کامل گزارش این افتتاحیه را می‌توانید در پرتال خبری شهرداری قم بخوانید.

 

  • نویسنده : زهرا زنگنه