تلاش جدی آبفا برای تأمین پایدار و با کیفیت آب قم
تلاش جدی آبفا برای تأمین پایدار و با کیفیت آب قم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم پروژه بزرگ انتقال آب از سدکوچری را از برکات بزرگ اقدامات پس از انقلاب اسلامی دانست و گفت: برنامه جدی برای تامین پایدار و با کیفیت آب قم داریم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حسن بختیاری با تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و امام شهیدان گفت: پیشرفت‌های امروز کشور و سربلندی و افتخار نظام در دنیا به برکت وجود این بزرگواران بوده است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه آب و فاضلاب اظهار داشت: امروز در این حوزه شرایط بسیار متفاوتی را نسبت به قبل در مجموعه کشور و به ویژه در استان قم شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به مقایسه آماری وضعیت صنعت آب و فاضلاب پیش و بعد از انقلاب خاطرنشان کرد: تأمین آب سالم و بهداشتی برای شهروندان از نیازهای اصلی یک جامعه است که در این خصوص  اقدامات بسیار خوبی پس از پیروزی انقلاب شکل گرفته است.

وی درصد جمعیت شهری تحت پوشش شبکه آب را قبل از انقلاب ۹۰ درصد اعلام کرد و یادآور شد: در حال حاضر صد در صد جمعیت شهری استان قم از آب سالم و بهداشتی برخوردار هستند این در حالی است که جمعیت قم نسبت به قبل از انقلاب بیش از ۱۰ برابر شده است.

بختیاری با بیان اینکه در حوزه روستایی تقریباً هیچ وضعیت روشنی در خصوص تأمین آب به صورت تخصصی نداشتیم، تصریح کرد: امروز ۹۶ درصد جمعیت روستایی استان نیز تحت پوشش شرایط مناسب تأمین آب بهداشتی هستند که این مهم از دستاوردهای بزرگ پس از پیروزی انقلاب است.

وی تأمین آب پایدار در روستاها را در حال حاضر نیز جزو برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب برشمرد و تأکید کرد: برنامه‌های خوبی را با همکاری بسیج سازندگی در این بخش داریم و امیدواریم با تخصیص اعتبار، پایداری مناسبی را برای سال‌های آینده در حوزه آب روستایی شاهد باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تعداد مشترکین آب را قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ۵۵ هزار فقره اعلام کرد و گفت: امروز این آمار به ۳۴۲ هزار فقره رسیده که رقم بسیار قابل‌توجهی نسبت به قبل به شمار می‌رود.

وی با اشاره به کیفیت نامناسب آب قم پیش از پیروزی انقلاب اظهار داشت: پس از انقلاب این اراده تحقق یافت که کیفیت آب تأمینی برای شهروندان تغییر پیدا کند و در این راستا پروژه‌های خوبی تعریف شد.

ادامه خبر را در سایت آبفای قم بخوانید

 

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم