شکارچیان خرگوش در قم به دام افتادند
شکارچیان خرگوش در قم به دام افتادند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم از دستگیری شکارچیان 18 خرگوش وحشی در منطقه طغرود قم خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست استان قم، محمدرضا عابدی مقدم اظهار کرد: در جریان گشت و کنترل نیروهای پاسگاه انتظامی طغرود، چهار شکارچی غیرمجاز به همراه ادوات شکار در این منطقه شناسایی و دستگیر می شوند و موضوع به این اداره کل اطلاع داده می شود.

وی با بیان اینکه یگان حفاظت محیط زیست پس از اطلاع از دستگیری شکارچیان متخلف، بلافاصله به منطقه اعزام می شوند، خاطرنشان کرد: از این شکارچیان غیرمجاز ۱۸ عدد لاشه خرگوش وحشی کشف می شود که متأسفانه ۸ خرگوش ماده آبستن بوده و در مجموع ۱۰ جنین از میان می روند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به کشف و ضبط دو قبضه اسلحه شکاری از این متخلفان، تصریح کرد: پرونده تخلف این شکارچیان جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است و امیدواریم این برخوردهای قانونی، برای دیگر متخلفان بازدارنده باشد.

وی در پایان از اقدام افراد معدود در شکار جانوران وحشی در استان قم ابراز تأسف کرد و گفت: شهروندان محترم می توانند گزارش های خود از تخلفات صید و شکار، نگهداری و خرید و فروش جانوران وحشی را با شماره تلفن های ۱۵۴۰ و ۳۶۲۰۷۲۹۹ در میان بگذارند.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست استان قم