تولید سالانه ۳ هزار تن شیلنگ فشار قوی در کارخانه رهام ‌لاستیک
تولید سالانه ۳ هزار تن شیلنگ فشار قوی در کارخانه رهام ‌لاستیک

مدیرعامل کارخانه رهام لاستیک گفت: فاز دوم این کارخانه به عنوان نخستین و تنها تولیدکننده شیلنگ‌های فشارقوی در خاورمیانه ظرفیت تولید سالانه 3 هزارتن شیلنگ فشارقوی را دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید محمد طباطبایی در مراسم افتتاح کارخانه شیلنگ‌های فشار قوی رهام لاستیک، با بیان اینکه فاز نخست کارخانه شیلنگ رهام‌لاستیک بیش از ۳۵ سال سابقه فعالیت دارد اظهار کرد: این واحد در حوزه تولید شیلینگ‌های رادیاتور خودرو فعالیت کرده و محل تامین اصلی شرکت‌های ایران ‌خودرو، سایپا، بهمن ‌موتور و تراکتورسازی است.

وی با تاکید بر اینکه فاز نخست این واحد تولیدی در ماه بیش از ۱۲۰ هزار قطعه شیلنگ رادیاتور و ترمز تولید می‌کند تصریح کرد: بیش از ۴۰ درصد نیاز کشور به این محصولات در این واحد تولیدی تامین می‌شود.

مدیر عامل کارخانه رهام لاستیک با تاکید بر اینکه واردات این محصولات در سال بیش از ۱۸ میلیون دلار است گفت: تلاش زیادی شده که از واردات این محصول به کشور جلوگیری شود که البته تا حدودی موفق شده‌ایم و در حال حاضر این کارخانه تنها واحد تولیدی استاندارد این محصول در کشور است.

وی با تاکید بر اینکه فاز دوم کارخانه شیلنگ رهام‌لاستیک در حوزه تولید شیلینگ‌های فشارقوی و سیمی کاربردی در صنایع مادری چون هیدرولیک، پنوماتیک، نظامی، کشتی‌سازی، هواپیماسازی و… فعالیت می‌کند خاطرنشان کرد: فاز دوم این کارخانه در فضایی به مساحت بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ مترمربع و با سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیارد ریال احداث و راه‌اندازی شده است.

طباطبایی ظرفیت تولید سالانه این کارخانه را ۳ هزارتن عنوان کرد و افزود: این کارخانه نخستین واحد تولیدی چنین محصولی در خاورمیانه است که توان تامین کل نیاز کشور به این محصول را داراست.

گفتنی است مراسم افتتاح کارخانه شیلنگ‌های فشارقوی رهام لاستیک ظهر امروز با حضور سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم، معاونین اقتصادی و عمرانی استاندار، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان و تنی چند از مدیران کل استان و مدیران بانک‌ها برگزار شد.

استاندار قم همچنین در حاشیه این مراسم از فاز نخست این کارخانه که بیش از ۳۵ سال سابقه فعالیت دارد بازدید کرد.

فاز نخست این واحد تولیدی وظیفه تولید شیلنگ‌های نخی با کاربرد در صنایع خودرو را داشته که پس از ۳۵ سال فعالیت فاز دوم آن با اشتغال زایی بیش از ۱۱۵ نفر مستقیم و هزار نفر غیرمستقیم و سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیارد ریالی به صورت تخصصی، وظیفه تولید محصولاتی با استاندارد جهانی برای صنایع کشتی‌سازی، هواپیما‌سازی و… را دارد.

کارخانه شیلنگ‌های فشارقوی رهام لاستیک نخستین کارخانه تولید چنین محصولاتی در خاورمیانه است و سهم بسزایی در کاهش وابستگی به واردات این محصول خواهد داشت.

  • نویسنده : صدرالدین فلاح