طرح آرامش بهاری سبب آرامش خانواده‌ها و کودکان می‌شود
طرح آرامش بهاری سبب آرامش خانواده‌ها و کودکان می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه موجب شده کودکان جذب برنامه‌های فرهنگی شوند و در کنار خانواده آرامش داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حسن مالکی‌نژاد با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه اظهار کرد: بقاع امامزادگان در کشور اسلامی ایران به ویژه استان قم دارای ظرفیت فرهنگی است که در برخی شهرها موجب می شود این مزارهای مطهر به قطب فرهنگی تبدیل شود.

وی افزود: بقعه مبارک حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران در کنار مزار شریف امامزادگان در شهر مقدس قم به قطب فرهنگی در این شهر تبدیل شدند.

عضو شورای اسلامی شهر به حضور زائرانی که از سایر کشورها برای زیارت به قم می آیند، اشاره و تصریح کرد: امامزاده چهل اختران و امامزاده سید جمال از جمله امامزادگانی هستند که به غیر از حضرت معصومه (س) به آنها مراجعه می شود و در این راستا لازم بود طرحی اجرا شود که فرهنگ معنوی این شهر را بتوانیم به سایر شهرها و کشورها صادر کنیم.

وی بیان کرد: رهبری برضرورت استفاده از فضای بقاع متبرکه برای استفاده های فرهنگی تاکید دارند که اداره کل اوقاف و امور خیریه نیز با تبعیت از این فرمان ولی فقیه با تدوین طرح آرامش بهاری و اجرای آن در ایام نوروز به منویات ایشان جامه عمل پوشاند.

مالکی نژاد اضافه کرد: در طرح آرامش بهاری غرفه هایی برای گروه سنی کودکان و نوجوانان در بقاع متبرکه ایجاد شده که برنامه های مختلف و فراوان معنوی فرهنگی و مذهبی اجرا می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه طرحی هوشمندانه برای جذب گروه های سنی مختلف برای احیای فضای بقاع امامزادگان در اجرای کارهای فرهنگی و استقرار و اسکان زائران در این اماکن است.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم