سر ریز شدن آب 3 سد در قم/ بلوار زائر تا اطلاع ثانوی بسته است
سر ریز شدن آب 3 سد در قم/ بلوار زائر تا اطلاع ثانوی بسته است

مدیرکل مدیریت بحران استان قم گفت: آب سه سد در قم سرریز شده‌ و مسیر رودخانه هم تا اطلاع ثانوی بسته خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از پایگاه اینترنتی ستاد بحران استانداری قم، محسن اوروجی اظهار کرد: رودخانه ها و مسیل‌های استان سیلابی و بارش‌ها به بیش از ۴۰ میلیمتر رسیده است.

وی افزود: سدهای کبار، سنجگان و شاه اسماعیل در استان قم سرریز کرده‌اند و بلوار زائر و رودخانه قمرود از دو شب قبل بسته و تخلیه شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم با بیان اینکه تمام محورهای مواصلاتی استان قم باز بوده و تردد در آنها جریان دارد گفت: اخطارهای لازم به روستاها و محورهای واقع در مسیر قمرود صادر شده و با توجه به این که اقدامات ایمنی و امدادی صورت گرفته است، جای نگرانی نیست.

وی با اشاره به قطع شدن راه ارتباطی روستاهای ساریه خاتون و دولت‌آباد نیزار قم بیان کرد: نیروهای امدادی و راهداری در محل حضور دارند و مشکل خاصی به وجود نیامده است.

اروجی با بیان اینکه سراسر مسیر رودخانه قمرود سیلابی است، ادامه داد: فیلم منتشر شده در فضای مجازی از سیلاب و قطع ارتباط دو روستای ساریه خاتون و دولت آباد نیزار، در واقع آبراهی است که از مسیر رودخانه قمرود در حال عبور است و به ساکنان اطلاع‌رسانی شده که از مسیر جایگزین استفاده نمایند.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم از مردم قم و مسافران نوروزی خواست از نزدیک شدن به رودخانه‌های قم به ویژه رودخانه‌های بخش خلجستان و قمرود خودداری کنند و افزود: با توجه به این که بارش‌ها عصر امروز نیز ادامه دارد، پس از پایان بارش باران، وضعیت این روستاها به حالت عادی در می‌آید.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : پایگاه اینترنتی ستاد بحران استانداری قم