جشن تکلیف دانش‌آموزان مجتمع دکتر حسابی قم برگزار شد
جشن تکلیف دانش‌آموزان مجتمع دکتر حسابی قم برگزار شد

مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان مجتمع دکتر حسابی قم با حضور آیت‌الله غروی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیداری قم، در این مراسم که در سالن اجتماعات مجتمع دکتر حسابی قم برگزار شد، ۸۰ نفر از دانش آموزانِ پایه‌ی هشتم، میثاق بندگی خود را جشن گرفتند.

آیت الله سیدمحمّد غروی، عضو جامعه‌ی مدرسین حوزه‌ی علمیه قم، میهمان ویژه‌ی این مراسم بود.

وی ضمن تبریک جشن تکلیف به دانش آموزان، آنان را به انجام واجبات و ترک محرّمات نصیحت نمود و گفت: شما عزیزان اگر توانستید در این سنّ، جنبه‌های اخلاقی خودتان را بسازید، به‌ راحتی می‌توانید به سعادت اخروی و کمال خودتان دست پیدا کنید.

این استاد حوزه‌ی علمیه‌ی قم، ضمن توصیه به دانش‌آموزان در به‌کارگیری تمام توان خود از ظرفیت بلوغ که نعمتی خدادادی است، گفت: طبق گزارش دانشمندان، انسان تا بالای بیست سال، هنوز قسمت‌هایی از مغزش تکمیل نشده و لذا جوان و نوجوان در این سنین، آسیب‌پذیر و خطر‌پذیر است و باید با چشمی باز، حرکت کند.

حجت الاسلام حسنعلی خوئینی دیگر سخنرانِ این جشنِ تکلیف بود.

وی در سخنان کوتاهی بر اهتمام دانش‌آموزان نسبت به “نماز اول وقت”، “نمازجماعت”، “نماز در مسجد” و “نماز با حضور قلب”، تاکید نمود.

قرائت میثاق‌نامه‌ی بندگی توسط دانش‌آموزان در کنار تصاویر زیبای شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم، از جلوه های خاص این مراسم بود.

مداحی برادر میرجعفری و اجرای زیبای گروه سرود انصارالحجه که از بسیج هنرمندان به این مراسم دعوت شده بودند، از دیگر برنامه‌های این جشنواره‌‌ی تکلیف بود.

همچنین در این مراسم حسین خلیلیان مسئول مجتمع آموزشی- فرهنگی پروفسور محمود حسابی، با اشاره به هشتم اسفند، سالروز تاسیس نهاد امور تربیتی که توسط شهید محمد جواد باهنر پایه‌ریزی شد، این نهاد را مقدّس دانست و بر لزوم الگوگیری دانش‌آموزان از سیره‌ی رفتاری بزرگان در دین‌مداری و اخلاق، تاکید کرد.

در این مراسم برادر پیشوایی و حجج اسلام احمدی، رازقی و کشاورزی (از معاونین محترم پرورشی) و نیز حجت الاسلام احمد قادری امام جماعت مجتمع دکتر حسابی، لوح تقدیر خود را از دست آیت الله غروی دریافت کردند.

همچنین تمام دانش‌آموزان هدایای خود را که شامل: قرآن کریم، مفاتیح الجنان، سجاده، مُهر و تسبیح بود، از دستان آیت الله غروی و مدیران مجتمع گرفتند.

این مراسمِ جشن، با اقامه‌ی نمازِ جماعت در نمازخانه‌ی مجتمع به پایان رسید و جلوه‌هایی زیبا از عشق و دلدادگی نوجوانان از ایستادن در مقابل معبود را به تصویر کشید.

دانش آموزانِ پایه‌ی هشتم مجتمع دکتر حسابی قم در پایان، با آیت الله غروی، عکس یادگاری گرفتند. ‌

 

  • منبع خبر : روابط عمومی مجتمع دکتر حسابی