برگزاری ۳۲ نشست در سطح مجتمع‌های مسکونی جامعه المصطفی
برگزاری ۳۲ نشست در سطح مجتمع‌های مسکونی جامعه المصطفی

مدیرکل امور تربیتی جامعة المصطفی گفت: ۳۲ نشست در سطح مجتمع‌های مسکونی این مجموعه علمی در شهرهای قم، اصفهان و مشهد برای خانواده‌های طلاب در هفته تربیت برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام محمد صادق سنگی با اشاره به برگزاری ۱۵ نشست فرهنگی برای طلاب، افزود: طلاب اصلی ترین مخاطبان ما هستند، اما از اساتید نیز غافل نیستیم و برای آنان نیز با دعوت از آیت الله اراکی به برگزاری نشست اقدام خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: ابناء المصطفی یکی از گروه های جهادی جامعه المصطفی است که در حوادث طبیعی سال‌های اخیر به کمک سیل زدگان و افراد درگیر بیماری کرونا و بیمارستان‌ها رفته اند.

مدیرکل امور تربیتی المصطفی افزود: نظام تربیتی مدنظر معاونت فرهنگی تربیتی المصطفی در ۱۳ موضوع مختلف طراحی شده که حاصل تحقیقات علمی بوده و به ابعاد روحی و رفتاری طلاب به طور متوازن می‌پردازد.

سنگی خاطرنشان کرد: برای تحقق این نظام تربیتی اساتید مبرزی نیاز است؛ برای این کار با ۴۰۰ استاد تربیتی ارتباط برقرار کرده و آنان را به اجرای نظام نامه دعوت نموده ایم.

وی عامل انسانی را مهمترین عامل در زمینه تربیت دانست و گفت: این موضوع را به جهت اهمیت بالایی که داشت محور فعالیت‌ها و برنامه‌های معاونت فرهنگی تربیتی المصطفی در هفته تربیت قرار دادیم.

مدیرکل تربیتی جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد: تقدیر از کارگزاران نمونه یکی از برنامه‌های ما در هفته تربیت خواهد بود؛ این کار می‌تواند به تقویت انگیزه آنان در رشد صفات اخلاقی و تربیتی در وجودشان کمک کند.

وی، با اشاره به برگزاری ۱۵ نشست فرهنگی برای طلاب افزود: طلاب اصلی ترین مخاطبان ما هستند اما از اساتید نیز غافل نیستیم و برای آنان نیز با دعوت از آیت الله اراکی به برگزاری نشست اقدام خواهیم کرد.

سنگی بیان کرد: برگزاری ۳۲ نشست در سطح مجتمع‌های مسکونی جامعه المصطفی در قم، اصفهان و مشهد برای خانواده‌های طلاب نیز یکی دیگر از برنامه‌های ما در هفته تربیت می‌باشد.

وی گفت: موضوعات بیست گانه ای که در برنامه‌های هفته تربیت دنبال خواهیم کرد مباحثی همچون شاخص‌های و بایسته‌های خانواده مطلوب در تربیت طلاب، ارتباط عاطفی زوجین و تربیت خانواده، بررسی عملکرد مربیان تربیتی در نقاط عطف تربیت طلاب هستند.