مجمع خیرین آبرسان در قم ایجاد شود
مجمع خیرین آبرسان در قم ایجاد شود

مدیرعامل آبفای قم گفت: می‌توان از ظرفیت خیرین برای مباحث آبرسانی و رفع مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد استفاده کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان، حسن بختیاری در جلسه‌ای که به منظور بررسی مشکلات آب شهرستان جعفرآباد با حضور فرماندار، امام جمعه و بخشداران مرکزی و قاهان برگزار شد با اشاره به مشکل ذاتی کمبود آب در استان قم اظهار داشت: باید اساس تمام مطالبات و برنامه ریزی‌ها بر اساس موقعیت جغرافیای کم آب استان باشد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت اساسی ما تأمین آب شرب برای مناطقی است که انسان‌ها در آن سکونت دارند، مدیریت آب را اصلی‌ترین و چالش برانگیزترین موضوع در کشور و استان دانست و تاکید کرد: باید برنامه‌ریزی‌ها در این خصوص با جامعیت کامل و دور از نگاه‌های منطقه‌ای و بخشی انجام شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تأمین آب از منابع محلی را از جمله سیاست‌های شرکت آب و فاضلاب برای بخش‌های استان دانست و گفت: با توجه به مشکلات تأمین آب و هزینه‌های سنگین آن، از جمله اجرای خط انتقال، بهترین حالت استفاده از منابع تأمین در محدوده مصرف است.

بختیاری لزوم ایجاد مجمع خیرین آبرسان برای استان و شهرستان جعفریه را نیز مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه شرکت‌های آب و اضلاب مجموعه‌های هزینه-درآمد هستند، خاطرنشان کرد: می‌توان از ظرفیت خیرین برای مباحث آبرسانی و رفع مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد استفاده کرد.

وی در پایان تاکید کرد: با وجود کمبود منابع مالی و کاهش منابع آبی، پیگیری لازم را برای رفع مشکلات در شهرستان جعفریه و سایر بخش‌های استان انجام خواهم داد.

یادآور می‌شود در این جلسه در خصوص برخی از مشکلات موجود در زمینه تأمین آب در شهرستان جعفریه و روستاهای بخش‌های مرکزی و قاهان بحث و بررسی شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم