برنامه جدید شهرداری دستجرد برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری
برنامه جدید شهرداری دستجرد برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری

شهردار دستجرد گفت: با همدلی ایجاد شده بین مدیران و مسئولان، برنامه‌های متعددی برای جذب سرمایه‌گذار برای توسعه گردشگری در این بخش هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حسین طالعی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه دستجرد ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری استان را دارد اظهار کرد: عدم وجود اسناد دقیق مربوط به مالکیت که منجر به زمین‌خواری شده، نداشتن راه استاندارد و کمبود آب شرب، از جمله مشکلاتی هستند که باید رفع شوند تا این مهم محقق شود.

وی افزود: تنظیم وضعیت املاک دستجرد، یکی از برنامه‌های اصلی مدیریت شهری است و بر این اساس به دنبال الحاق اراضی به محدوده شهری برای حل مشکل کمبود مسکن هستیم.

شهردار دستجرد، دعوت از سرمایه‌گذاران برای ایجاد مراکز گردشگری در این منطقه را از دیگر اولویت‌های مدیریت شهری دانست و تصریح کرد: در حال حاضر همدلی خاصی بین همه مسئولان و مدیران دستجرد برای این منظور وجود دارد و امیدواریم با این وضعیت، شاهد جذب سرمایه‌گذار باشیم.

وی ادامه داد: امکانات گردشگری در دستجرد از دیرباز مهیا بوده اما با توجه به استقبال گسترده مردم قم و دیگر استان‌ها، ساخت چند مجموعه دیگر گردشگری نیز در دستور کار قرار دارد ضمن اینکه معتقدیم تبلیغات در این زمینه بسیار محدود بوده و باید ظرفیت‌های توریستی دستجرد را در سطح ملی و حتی بین‌المللی اطلاع‌رسانی کنیم.

طالعی به اقدامات شهرداری دستجرد در دوره اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: توجه به توسعه فضای سبز و زیباسازی شهری، پیگیری تخصیص زمین برای احداث پارک جنگلی، پیگیری اتمام برخی پروژه‌های عمرانی و طراحی المان شهدای گمنام، برپایی یادواره شهدای بخش خلجستان در کنار پخش اذان از پنج نقطه عمومی سطح شهر بخشی از اقدامات اخیر شورا و شهرداری دستجرد به شمار می‌روند.

وی افزود: سال گذشته بودجه شهرداری دستجرد بعد از گزارش تفریغ حدود ۱۲ میلیارد تومان بود ولی امسال بودجه ۱۵ میلیارد تومانی برای این شهر در نظر گرفته شده که البته درصدد هستیم آن را افزایش دهیم.

 

  • نویسنده : صدرالدین فلاح