رونمایی از طرح ثبت تجارب همکاران بازنشسته در تامین اجتماعی قم
رونمایی از طرح ثبت تجارب همکاران بازنشسته در تامین اجتماعی قم

«طرح ثبت تجارب همکاران بازنشسته» در اداره کل تامین اجتماعی استان قم رونمایی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی تامین اجتماعی، محمد عاشوری در آیین رونمایی از این طرح که در سالن امام رضا(ع) این اداره کل برگزار شد، تجربه را مهمترین عامل در فراگیری قابلیت های کاری دانست و اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد کسب قابلیت های کاری و حتی مدیریتی تا ۷۰ درصد از طریق تجربه صورت می پذیرد.

وی افزود: افراد به مرور و با قرارگرفتن در موقعیت های مختلف، به توانایی هایی می رسند که بوسیله آن می توانند با مسائل گوناگون روبرو شده و بر شرایط دشوار غلبه نمایند.

وی با تاکید بر مستندسازی تجربه در دستگاهاهی اجرایی خاطرنشان کرد: این فرایند به گونه ای باید اجرا شود که دیگران بتوانند با مراجعه به مستندی که تهیه شده است به ابعاد گوناگون تجربه و فرایند تحقق آن پی برده و از آن درس آموزی و یادگیری لازم را داشته باشند.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی قم طرح ثبت تجارب همکاران را اقدامی ابتکاری در مجموعه سازمان تامین اجتماعی عنوان و تصریح کرد: این طرح گامی است هرچند کوچک ولی بسیار با ارزش در جهت ثبت تجربه همکاران که به افتخار بازنشستگی نائل می شوند و قطعا تجربه همکاران بازنشسته، منبع اصلی آموزش مدیریت، وظائف، مسئولیت ها و چالش های شغلی برای همکاران شاغل است.

وی خواستار همکاری صمیمانه همکاران در مجموعه اداره کل و شعب تامین اجتماعی استان قم برای پیشبرد این طرح شد و گفت: سازمان همواره خود را نیازمند آگاهی از تجارب گرانسنگ همکاران سخت کوش و تلاشگر می داند و از همکاران بازنشسته تقاضا داریم با ثبت تجارب ارزشمندشان در این طرح، زمینه بهره برداری مجموعه مدیریتی استان و همچنین سایر همکاران را از درس هایی که می توان از تجارب شما آموخت و بکار بست، فراهم سازند.

عاشوری تاکید کرد: این طرح در مرحله نخست بصورت دفترچه خواهد بود که در اختیار همکارانی که بازنشسته می شوند قرار می گیرد و پاسخها و نقطه نظرات آنان مورد ارزیابی و سنجش علمی قرار خواهد گرفت.

وی از اجرای طرح ثبت تجارب همکاران در بین همکاران شاغل در مراحل بعدی طرح خبر داد و افزود: اجرای این طرح در بستر وب در قالب طراحی سامانه ای منسجم و حرفه ای از برنامه های آینده اداره کل تامین اجتماعی استان قم است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تامین اجتماعی قم