برگزاری نشست‌های آسیب‌شناسی خانواده در حاشیه نمایشگاه قرآن قم
برگزاری نشست‌های آسیب‌شناسی خانواده در حاشیه نمایشگاه قرآن قم

مدیرکل ارشاد استان قم از برگزاری نشست‌های تخصصی با محوریت «آسیب‌شناسی خانواده» به صورت پخش زنده از طریق شبکه‌های اجتماعی در حاشیه نمایشگاه بر آستان بهشت خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از ستاد خبری نمایشگاه قرآن استان، سید موسی حسینی کاشانی اظهار کرد: قرآن کتاب زندگی انسان‌ها است و شاید بتوان گفت اصلی‌ترین کاری که متولیان حوزه قرآن برعهده دارند آن است که کلام الهی را از وجه رسمی که در مراسمات و آیین‌ها ، جشن‌ها و عزاداری‌ها قرائت می‌شود به حوزه زندگی وارد کنند.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی باید از قرآن بهره‌مند شد، افزود: فعالیت‌های قرآنی به منزله یک عمل الهی و فعل خیر محسوب می‌شود که ماندگار است.

حسینی کاشانی اظهار کرد: پس از وقفه‌ای که به واسطه بیماری کرونا ایجاد و این نمایشگاه در استان برگزار نشد، امسال با توجه به شرایط واکسیناسیون بستر لازم برای این مهم در شهر آماده شده است.

وی با اشاره به غرفه‌های متنوع و جذاب نمایشگاه امسال بیان کرد: غرفه‌هایی همچون ناشران قرآنی و نرم‌افزار، ایثار و شهادت، عفاف و حجاب، ۴ غرفه هنری در رشته‌های نگارگری، تذهیب، معرق‌کاری، خوشنویسی و حکاکی انگشتر، تعویض قرآن‌های فرسوده، غرفه ویژه اتحادیه موسسات قرآنی استان قم با موضوع روانشناسی و مشاوره خانواده، آموزش‌های نوین زبان‌آموزی قرآن کریم، غرفه موسسه فرهنگی و قرآنی تدبر در کلام وحی و غرفه کودک در نمایشگاه امسال محتویات خود را به مخاطبان عرضه می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به اجرای برنامه‌های زنده مانند تلاوت قاریان برجسته استانی و ملی، سرود و تواشیح و شعرخوانی در شب‌های برپایی نمایشگاه، افزود: با توجه به استقبال عمومی از فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» در جشنواره فیلم فجر امسال برآن شدیم تا در نمایشگاه قرآن«بر آستان بهشت» هرشب از ساعت ۲۲:۳۰ الی ۲۴ برای بازدیدکنندگان این نمایشگاه، اکران خواهد شد.

وی از برگزاری نشست‌های تخصصی با محوریت «آسیب‌شناسی خانواده» به صورت لایو و پخش زنده در حاشیه نمایشگاه قرآن خبر داد و تصریح کرد: سلسله نشست‌های تخصصی با موضوعات آسیب‌های اجتماعی، تدبر در قرآن، ایثار و شهادت، نماز و اهمیت جایگاه نماز و عفاف و حجاب در نمایشگاه امسال برگزار خواهد شد.

گفتنی است نمایشگاه قرآن کریم «بر آستان بهشت» با هدف ترویج آموزه‌های قرآنی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از چهارم اردیبهشت‌ماه کار خود را آغاز کرد و تا روز پنج‌شنبه ۸اردیبهشت‌ماه در پل حجتیه واقع در ابتدای بلوار بهار هر روز از ساعت ۱۹ الی ۲۴ دایر خواهد بود.

  • منبع خبر : ستاد خبری نمایشگاه قرآن استان قم